Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Seks po islamsku

(15)
Niechętna muzułmanom książka Thilo Sarrazina wywołała w Niemczech skandal. Podobnie jak książki dwóch żyjących na Zachodzie mahometanek. Jedna domaga się rewolucji seksualnej w islamie, a druga namawia do konformizmu.
 • 2010-10-08 09:39 | Adam 2222

  Autorka nie wspomniała o coraz popularniejszych małżeństwa na godziny w nie tylko w Iranie. Opisy Islamu przypominają nie tak dawne zachowania katolików. Niektóre chrześcijańskie wyznania np. w USA są jeszcze bardziej restrykcyjne

 • 2010-10-08 15:05 | masrija_min_kahira

  Re:Seks po islamsku

  Czy autorka artykułu mieszkała w kraju muzułmańskim dłużej niż np. 2 tyg. w Sharm el-Sheikh? Czy rozmawiała z kobietami muzułmańskimi z różnych środowisk, czy tylko opiera swoje opinie na podstawie ksiażek kilku, żądnych poklasku i sławy, arabskich pisarek? Zdziwiła by się, gdyby porozmawiała z przeciętną Egipcjanką czy Marokanką. Kobiety muzułmańskie, w przytłaczającej większości, nie czują się ani przesladowane ani dyskryminowane przez mężczyzn. Na pewno ,ni mniej ni więcej niz np. kobiety polskie. Niech autorka pomieszka pomiędzy nimi, pozna je, pozna inność i odmienność kulturową, zanim zacznie pisać takie stereotypy, od których aż pękają polskie media. To nie służy zbliżeniu kultur. To wyzwala niechęć. No, chyba że taki właśnie jest cel takich artykułów... :)))
 • 2010-10-08 16:00 | kjking

  Seks po europejsku

  Witam!
  Wydaje się, że taki stan rzeczy i nie tylko w NIEMCZECH,
  NIE MOŻE być utrzymany w dłuższej perspektywie.
  Albo muzułmanie się zmienią, na -nasz styl(zachodni)-
  Albo w sposób DEMOKRATYCZNY, jak większość wyborców
  ZMIENIĄ NAS EUROPEJCZYKÓW, na -ich styl(islamski)-
  TRUDNO mi sobie wyobrazić sytuację, którą można już,
  matematycznie/statystycznie wyliczyć - kiedy to nastąpi.
  Sytuacje w której wyznawcy islamu jako większość wyborców,
  już za NIE WIELE lat, w Niemczech czy Francji,
  NIE wykorzystają tego przy tworzeniu prawa za te -parę lat-
  Zrobią to ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM DZIŚ PRAWEM
  Trzeba być naiwnym, żeby nie dostrzegać tego zagrożenia,
  dla...nie wyznawców islamu!
 • 2010-10-09 08:19 | Neutralny

  Re:Seks po islamsku

  Uderz w muzułmański stół, a odezwą się strach i paranoja !! Jak pisze kjking, zaleją nas, albo co najmniej przekabacą!!!!. Co nie udało się Hitlerowi z jego dywizjami, ani Stalinowi z jego ideami, to uda się paru milionom emigrantów z krajów Islamu. Zastanawiam się, czy już wleźć pod łóżko, czy jeszcze może jednak poczekać.
  Masrija_min_kahira ma rację, artykuł jest tendencyjny, choć, w odróżnieniu od wypowiedzi islamofobów np. na Onecie, w cywilizowany sposób. Warto by może porównać statystyki przemocy seksualnej i domowej w nabożnym polskim społeczeństwie i np w Syrii, Jordanii, czy Iranie. Ale pisanie o słomce w oku bliźniego swego zawsze jest przynosi większy poklask niż o belce we własnym.
  Jeśli idzie o Koran i Hadisy i ich stosowanie, to - dla równowagi - warto by rzucić kilka przypowieści i zaleceń "świętych ksiąg" chrześcijaństwa, dot. kobiet i seksu, zaczynając od Starego Testamentu a na św Tomaszu z Akwinu kończąc. Tam dopiero są kwiatki, przy których Koran to pikuś. A traktowano je poważnie na "cywilizowanym Zachodzie", i często stosowano zaledwie 3 pokolenia temu.
 • 2010-10-09 13:16 | Korkociąg

  Re:Seks po islamsku

  Rozumiem, że opowieści o mordowaniu kobiet w islamskim Afganistanie, Pakistanie, Sudanie bo postąpiły nie tak jak pozwalają ich panowie i władcy, obrzezanie dzieci przez kulturowo wyższe od zgniłego zachodu muzułmńskie matki - to zwykłe brednie, które tak łatwo można dyskredytować pogadanką o Św.Tomaszu. Rozumiem że macie ludzi za idiotów, którzy tylko czasem wylegują się w pospolitych kurortach Egiptu czy Tunezji.
  Tyle, że ludzie nie są idiotami i wiedzą (przy odrobinie wysiłku) jakie piekło kobietom w islamie gotują na ziemi bogobojni wyznawcy Allaha.
 • 2010-10-09 16:09 | masrija_min_kahira

  Re:Seks po islamsku

  Prawie dobrze rozumiesz, Korkociąg... Te okropieństwa, o których wspominasz, dotyczą ułamka procenta światowej populacji muzułmańskiej. I tylko w niektórych krajach. I nie mają nic wspólnego z religią islamu. Na Zachodzie dużo więcej ludzi umiera od narkotyków i alkoholu, czy alkohol i narkotyki stanowią o istocie kultury Zachodu? Nie. Te okropieństwa z krajów muzułmańskich są ciągle wyciągane przez zachodnie media, bo to się świetnie sprzedaje :) Niestety, prawdą jest także, że w wielu muzułmańskich mediach pokazuje się Zachód tylko przez pryzmat tamtejszych patologii i roznegliżowanych kobiet. I tak się nienawidzimy dookoła wojtek...
 • 2010-10-09 16:50 | Minar

  Seks po katolicku

  Tutaj też jest dużo kontrowersji, można by dyskutować kilometrami - seks to grzech wg. KK, jeśli zbliżenie nie służy małżonkom do poczęcia dziecka jest grzechem! antykoncepcja to grzech! odczuwanie przyjemności z seksu to rozpusta i dewiacja... Muzułmanie i katolicy mają beznadziejne życie seksualne co tu mówić, z wizją Boga wpatrującego się w nich podczas kopulacji...
 • 2010-10-09 18:02 | masrija_min_kahira

  Re:Seks po islamsku

  "Muzułmanie i katolicy mają beznadziejne życie seksualne "

  Znowu stereotyp, kalka i slogan. Nie, ja nie mam, wprost przeciwnie :)
 • 2010-10-09 20:44 | Klopfer

  Re:Seks po islamsku

  Muzulmanie ani mi "bracia ani swaci", ale jestem zdania, ze zyjac w Europie powinni przystosowac sie do nowoczesnej - za przeproszeniem - kultury europejskiej (chrzescijanskiej?), ktorej symbolami staly sie nastoletnie lolitki paradujace polnago po ulicach niczym kurwetki, oferujac "full-serwis" za pare nowych jansow, "wysolariowani", wytatuowani i wypiercingowani mlodziency budujacy wspolnie terraria i walczacy o prawo do zawierania zwiazkow malzenskich i adoptacji dzieci (glownie chlopczykow?),a idolami "Madonny" i "Michaele Jacksony"( a`propos, wiadomo juz; byl to ON, ONA albo ONO?)!? A wszystko to w gestym trawkowo-dopalaczowo-etanolowym sosie!
 • 2010-10-10 13:51 | hmm

  Re:Seks po islamsku

  "Czy autorka artykułu mieszkała w kraju muzułmańskim dłużej niż np. 2 tyg. w Sharm el-Sheikh?"

  Ten artykuł dotyczy raczej Europy (oraz islamskiej społeczności w niej), a nie krajów muzułmańskich.
 • 2010-10-11 14:35 | krystynam1

  Re:Seks po islamsku

  "Warto by może porównać statystyki przemocy seksualnej i domowej w nabożnym polskim społeczeństwie i np w Syrii, Jordanii, czy Iranie".
  Moje pytanie: jak mozna dotrzec do tych staystyk? chodzi o Iran, Syrie i Jordanie? Chcialabym dolaczyc komentarz ale rece opadaja. Powiem tylko rzecz znana z wlasnego doswiadczenia: meczace jest niekiedy zycie w zbytniej bliskosci (od ktorej nie mozna uciec- np w pracy czy w miejscu, gdzie ma sie mieszkanie)muzulmanow.
 • 2010-10-11 17:07 | Figa

  Re:Seks po islamsku

  Nie istnieje kultura bez patologii, niestety. W każdym środowisku można wytknąć skrajnie niedobre "zasady" czy działania. Mieszkałam 'przez ścianę" z Cyganami. Nic, co się o nich złego mówi, nie było prawdą. Nie znam żadnej muzułmanki czy muzułmanina, więc w tym temacie się nie wypowiem, ale nauczyłam się jednego - nie krytykować niczego, czego się nie zna.
 • 2010-10-12 22:12 | marza

  Re:Seks po islamsku

  ale brednie,jak slysze ze muzulmanie to darmozjady,ktore tylko zeruja na spoleczentwie niemieck,jakos tego nie odczulam,wrecz przeciwnie,to niemcy sami Schmarotzen,ktorych z roku na rok do Arbeitsamtu przybywa i tylko wyciagaja reke po wiecej,znam b.porzadnych muzulmanow,ktorzy ani nie schmarotza,ani nie ublizaja,wezmy z nich sami przyklad,jak pomocni potrafia byc,oczywiscie,ze zamykaja sie na kulture europejska,w ktorej codziennie dochodza nas glosy o porwaniach,seksualnym wykorzystywaniu nieletnich,rabunkach itp.A czy ktos z was slyszal choc raz o alkoholizmie muzulmanczykow,gdzie u nas w krajach rozwinietych,alkohol stwarza zagrozenie dla innych,ile to sie slyszy o pobiciach,wypadkach po libacjach alkoholowych.Oni mieszkaja tu na zachodzie,bo mamy lepsza oswiate,opieke zdrowotna,lepsze prawo,ktore chroni kobiety.Kazdy kto ma taka okazje wyjazdu za granice,za lepszym zyciem,lepsza praca czyni to,w koncu niemcy sami zapraszali Turkow kilkadziesiat lat temu jako Gastarbeiter,mysle tez ze spoleczenstwo niemieck czy francuskie z uwagi na problem demograficzny,nie ma nic przeciwko temu,aby rodzily sie kolejne pokolenia sily roboczej.Taka dobrze funkcjonujaca polityke imigracyjna powinno prowadzic spoleczenstwo polskie,by sciagac do nas obcokrajowcow,zachecac ich do pozostawania tutaj,do zakladania rodzin itd.
  Zaskakuje mnie taka nienawisc do muzulmanow,z ktorymi nasz Ojciec Sw.przed smiercia nawiazal bardzo dobre porozumienie.
 • 2010-10-14 18:39 | Kolega królika

  Re:Seks po islamsku

  'Nie znam żadnej muzułmanki czy muzułmanina, więc w tym temacie się nie wypowiem, ale nauczyłam się jednego - nie krytykować niczego, czego się nie zna.'

  Rozumiem, że również nie masz pojęcia o seksie w ich wykonaniu, a ten wątek jest zatytułowany "Seks po islamsku". Jaka szkoda -)
 • 2010-12-22 00:10 | Nada

  Re:Seks po islamsku

  Masrija, czyli Egipcjanka, tak masz rację, to co mówisz, lepiej bym tego nie ubrała w słowa :)