Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Maciej Zembaty - język nienawiści u "barda" ??

(1)
2010-10-12 00:01 | marsellon
Do tej pory znałem Zembatego jako człowika promującego Cohena , barda , niepokornego intelektualistę .
Okazalo sie , że niestety nie znałem prawdziwego Zembatego .
Poniżej fragment wywiadu Zembatego dla “Przeglądu” ( nr.33/2007 ) ,
przykład języka nienawiści w czystej formie , prawdziwe oblicze “barda” , słowem szok :

Zembaty : Ludzi inteligentnych jest u nas najwyżej 5%

red.Szubartowicz : myślisz , że tylko pięć ?

Zembaty : Niech ci będzie, dziesięć (...) Reszta, niestety, to na ogół kretyni, idioci i debile. I to właśnie tacy ludzie wybrali sobie tę władzę. Mało tego, zrobią to znowu i nic się nie zmieni, a jeżeli już, to tylko na gorsze. Jest jednak pewna nadzieja: że oni wszyscy rzucą się sobie do gardeł, a my będziemy patrzeć przez okno, uchylając się w porę przed pociskami. Zalecam postawę cierpliwego obserwatora, niech się sami wytłuką. Oby do końca

red. : (...) I na gruzach tej zdrady Kaczyńscy chcą budować jakąś urojoną nową Polskę.

Zembaty : Ja z nimi niczego nie będę budować. A jeżeli mogę w czymkolwiek im przeszkodzić, to na pewno to zrobię. Dziś patriotyczny obowiązek każdego Polaka jest jasny: jeśli jesteś Polakiem, powinieneś walczyć o ten kraj, bo ludzie pokroju Kaczyńskich chcą go wrzucić w jakąś beznadziejną otchłań. Nie może tak być, że przez następną kadencję będą nami rządzić niebezpieczni psychopaci, do tego z IQ na poziomie drobiu domowego...

red. : Jeśli mówisz o Okrągłym Stole i o sukcesie, to jak skomentujesz fakt, że budowniczowie IV RP, w swojej namiętności obrażania wszystkich, opluli także pamięć Jacka Kuronia?

Zembaty : Nie mogę użyć słowa, którego chciałbym użyć, ponieważ ten wywiad nie mógłby się ukazać. Uważam zresztą, że z tymi kąsającymi po nogawkach pieskami nie należy rozmawiać ani reagować. (…)
No cóż, prawda jest taka, że żyjemy w gównianym kraju, zalewa nas szambo lustracyjne, polityczne, kulturalne

http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html