Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stary a głupi ?

(1)
2010-10-13 09:09 | tkw
Za onet.pl:
"
Kazimierz Kutz kończy z polityką - mówi w wywiadzie dla Onet.pl i wyjaśnia jakie są tego powody. - Nie będę startował w wyborach parlamentarnych. Kończę z sejmową polityką. Już nie muszę być aktywnym politykiem, ale mogę być starym szamanem wspierającym Palikota - mówi. Tłumaczy też dlaczego wspiera Janusza Palikota i jak widzi jego szanse na przyszłość. Mówi, że to, jak Stefan Niesiołowski skopał i zmasakrował Palikota, wstrząsneło nim. A odszedl z klubu PO z powodu Ślązaków i Śląska.

Polacy czekali na takiego polityka jak Janusz Palikot. To wybitny talent polityczny. Platforma będzie bez niego partią bezbarwną. PO traci swoją urodę partii, która walczyła o Polskę obywatelską. Teraz ta partia zamiera i osiada w fotelu. Platforma stała się dupowatą ciotką, która osiada w fotelu Gowina. PO przestała być partią walczącą. Palikot dodawał Platformie urody, może nieco nonszalanckiej, trochę szalonej, ale to z Palikotem PO przypominała piękną młoda pannę, a nie tak jak teraz dupowatą ciotkę.
"

TKW:
1. Jakoś do tej pory nie przeszkadzało mu to, co wygadywał Niesiołowski. Nie lubię takiego instrumentalnego traktowania zasad - bo Niesiołowski był, jest i będzie chamem, pan Kutz widzi to tylko wtedy, gdy to chamstwo dotyczy jego pupila.
2. Co do oceny PO - to ciekawy sposób patrzenia. Bo przecież Palikot nic konkretnego nie robił poza szumem w mediach. Wychodzi na to, że "był szum - było dobrze, nie będzie szumu - jest dupowatość". A ja naiwny myślałem, ze polityków należy oceniać nie po intensywności szumu, jaki wytwarzają, tylko po konkretnych działaniach. A tych nie było, nie ma i nie będzie - przecież sam Tusk stwierdził "żadnych zasadniczych reform nie będzie" - tylko jedni chcą to dostrzec a inni nie. I nawet można by to tolerować gdyby nie fakt, że brak zasadniczych zmian oznacza szybkie zadłużanie nas - w 3 lata dług urósł z 500 mld. do 800 mld i w 2011 wzrośnie o kolejne 100 mld. A jak idzie o kasę, to żartów nie ma. Jak Tusk wygra wybory w 2011 roku to nie sądzę, by zmienił swoją filozofię rządzenia - niby dlaczego ? Więc należy się spodziewać, że dług będzie dalej rósł szybko.