Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

(10)
2010-10-14 09:59 | tkw
Za onet.pl:
"
Rząd wycofuje się z długo zapowiadanych zwolnień w urzędach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Planowane zwolnienia około 40 tysięcy urzędników będą bardzo ograniczone, gdyż w przygotowywanych przepisach kolejne urzędy otrzymują ochronę przed zwolnieniami.

Do tej pory taką ochronę mieli otrzymać pracownicy kancelarii Sejmu, Senatu i prezydenta, kierownicy audytorzy, a nawet księgowi.

Jak ustalił "Dziennik", minister Michał Boni, który odpowiada za projekt ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji, idzie na kolejne ustępstwa. Chce przesunąć termin zwolnień na grudzień 2011 z zakładanego wcześniej czerwca, urzędy które już przeprowadzały zwolnienia, nie będą podlegać 10 procentowej redukcji, a premier będzie mógł samodzielnie objąć ochroną przed zwolnieniami kolejnych urzędników.
"

TKW:
1. Ktoś miał wątpliwości, że te zwolnienia nie obejmą kancelarii Sejmu, Senatu, Prezydenta i Premiera ?
2. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, czemu zwolnienia przesunięto na grudzień 2011 to przypomnę, że tuż wcześniej są wybory. Te 40.000 ludzi to licząc średnio 5.000 brutto miesięcznie = 2,4 mld zł przez ten rok zwłoki. Tyle Tusk zapłaci za głosy ok. 200.000 wyborców (40.000 ludzi z rodzinami).
3. Podejście "po uważaniu" jest bardzo demokratyczne, bardzo ...

pozdrawiam miłośników PO i Tuska
 • 2010-10-14 16:06 | wladimirz

  W III RP(kraju rynkowym!)jest ponad 3 razy więcej urzędasów niż w PRL,gdzie administracja kierowała również gospodarką!!!

  Szczególnie rozmnożyły urzędasów AWS-UW ze swoją reformą administracyjną i stworzeniem dodatkowego zbędnego szczebla administracji i samorządu w postaci powiatów. Politycy AWS-UW, tym razem pod szyldami PiS i PO, nie są nie gorsze w mnożeniu tych darmozjadów. Co gorsza, ci nowoprzyjmowani są z klucza polityczno-towarzyskiego i w żaden sposób jakości administracji nie podnoszą. Natomiast potrzeba uzasadnienia swoich etatów przez tak gigantyczną administrację(na dodatek o fatalnych kompetencjach!) dusi, niszczy i paraliżuje wszystkie dziedziny społecznego życia w Polsce. I to, nawet nie gigantyczne koszty płac i miejsc pracy tej bandy darmozjadów, jest podstawową szkodą jaką rozrost tej pasożytniczej struktury wywołuje!!!
 • 2010-10-14 16:44 | tkw

  Re:Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

  Przeczytaj sobie

  2010-09-01 16:43 | tkw
  Re:Zamieszanie przed 30. rocznicą Sierpnia'80

  i nie pisz bzdur.
 • 2010-10-14 16:55 | wladimirz

  Rozumiem,że jesteś jednym z tych urzędasów!!!;-)

  Coś jeszcze masz do dodania?;-)
 • 2010-10-14 17:56 | tkw

  Re:Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

  Ktoś tu na tym forum napisał, że jak nie ma argumentów to zawsze można powiedzieć "a tobie śmierdzi z gęby".
 • 2010-10-14 18:29 | Kolega królika

  Re:Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

  Dlatego ja z jakichś powodów zawsze lubiłem Leszka Millera i jego ekipę. Tak w zasadzie uważałem od początku jego rządów i nie zmieniam mojej opinii i dzisiaj. Ludzie zagłosowali na SLD jesienią 2001 nie bez powodu i chociaż dzisiaj sytuacja jest analogiczna, to niestety SLD się zmieniło -)
 • 2010-10-14 19:09 | wladimirz

  Rozumiem,że piszesz o sobie;-) i wyznajesz moralność Kalego!

  Jak np. dobry Kaczyński(Lech) przyjął w Warszawie do urzędów tłum aktywistów PiS z całej Polski(np.Suwałk) o wybitnych[;-)] i wszechstronnych kwalifikacjach oraz ich pociotków i kumpli to być dobrze, jak to zrobić zły Tusek to być źle.
  Badania nad polska eksplozją biurokracji (oraz efektami "reformy" powiatowej prowadził światowej sławy specjalista prof.Witold Kieżun. Konkluzje były takie jak tu napisałem, choć bardziej "naukowym"językiem wyrażone. Poczytaj trochę, a potem się wymądrzaj;-)
 • 2010-10-14 22:57 | Kolega królika

  Re:Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

  Przecież jego brat, Jarosław, przyznał w czasie kampanii prezydenckiej, że PiS to partia lewicowa. Co prawda później zaczął to odkręcać, że niby był na 'pastylkach' ale informacja poszła w świat i wszystkie agencje na całym globie się już o tym rozPiSały. Partia lewicowa zawsze wybiera opcję pełnego zatrudnienia! Zresztą, jak się człowiek zastanowi jak on był wtedy zaangażowany w budowę muzeum powstania to łatwo zrozumieć czemu potrzebował tylu ludzi w Ratuszu -)
 • 2010-10-15 12:36 | Kłapacz

  Re:Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

  Gdyby nasi politycy byli propaństwowcami tak w rządzie jak i opozycji to wspólnym działaniem zracjonalizowaliby podstawy działalności administracji i do tego dostosowali zatrudnienie. Ponieważ propaństwowcami nie są to jest jak jest i taka dyskusja niczego nie zmieni a trend wzrostowy będzie się miał tak samo dobrze jak dotychczas.
 • 2010-10-16 14:10 | dziadek

  Re:Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach ?

  Bo kto faktycznie popiera PO, urzędnicy państwowi, inteligencja oraz najwyższa kadra kierownicza w gospodarce prezesi, dyrektorzy, kierownicy.
  Dlaczego bo okazuje się że takimi łatwiej manipulować, choćby z jednego powodu nie potrafią się przyznać do popełnionego błędu oraz zmiany zdania że dali się wmanewrować jak dzieci w przedszkolu.