Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy niemieccy Zieloni zdobędą pełnię władzy?

(3)
Im niżej spadają notowania niemieckiej chadecji, tym wyżej stoją Zieloni. To oni przewodzą dziś buntowi obywateli przeciwko polityce Angeli Merkel. Czy Niemcy dojrzewają do zielonego rządu?
 • 2010-10-16 12:17 | Vera

  Kilka uwag

  Szanowny Panie:
  1. Zieloni byli, ale i stają się partią bardziej konserwatywną. Realne stają się koalicje SPD-FDP i CDU-Zieloni. To całkowite przewrócenie dotychczasowych stereotypów partyjnych w kraju.
  2. Dyskusja o Islamie i Turkach. Okazuje się, że jak na razie Niemcy nie są narodem ani rasistowskim ani ksenofobicznym. Efektem dyskusji nie jest wyrzucanie Turków z kraju tylko otwarcie od 2011 na trzech Uniwersytetach wydziałów kształcenia duchownych islamskich tak, by przynajmniej znali język niemiecki.
  3. Mam ciche podejrzenie, że popularność Zielonych wynika z tego, że są partią imigrantów. Przypomnę z pochodzenia Polkę w Berlinie. Nie mówiąc o imigrantach z podłożem tureckim. Brak jest danych statystycznych na temat członków partii ale gdyby się okazało, że tak jest, byłby problem dla wyborców.
  4. Stuttgart21 jest szokiem dla wszystkich i wydaje się, że i Pan nie bardzo potrafi ocenić zjawisko. Zdaje się być końcem epoki indywidualizmu i neoliberalizmu. Nawet konstytucja niemiecka preferowała indywidualizm kosztem narodu i wspólnoty (efekt doświadczeń z historii). Samorealizacja, egocentryzm i dorobkiewiczostwo to były główne wartości społeczne. A tutaj nagle mamy wielki powrót altruizmu, poczucia wspólnoty, dobra ogółu. Na bazie wartości rodzinnych i wspólnoty środowiskowej (Heimat). To zupełna zmiana odczuć społecznych, w Polsce zatrutej neoliberalizmem całkowicie nieznana. Minie wiele lat, zanim to dotrze do ogółu. Chyba, że Pan to zmieni.
 • 2010-10-16 15:51 | wiehu

  Re:Czy niemieccy Zieloni zdobędą pełnię władzy?

  Pawlak chciał byc takim zielonym ale ma głupkowate zaplecze polityczne , pewnie Palikot bedzie coś kombinował bo w Polsce jest tu nisza na rynku politycznym ,no ale zbyt wiarygodny to on nie bedzie jako ekolog.

  Ja osobiście nikogo nie widzę kto by mógł w Polsce stworzyć partie zielonych z poparciem społecznym.
  Na pewno nie będę to ja bo nie znam nikogo z podobnymi pogladami ,
  wiec jak zdobyl bym poparcie 3 osób to by mię zatkało .
 • 2010-10-18 09:50 | apacz

  Re:Czy niemieccy Zieloni zdobędą pełnię władzy?

  Do Wiehu: Zieloni w PL tez istnieja, ale poki co sa w powijakach. Zieloni 2004, latwo znajdziesz