Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemiec polskim ambasadorem w Rosji ?

(1)
2010-10-16 22:44 | marsellon
W roku 2030 , jak najbardziej .
Jak może wyglądać Europa za 20 lat ?
Jeżeli aktualne trendy się utrzymają a unia będzie ewoluować w kierunku , w którym zmierza teraz , to będzie mniej więcej tak :
Polski jako państwa już nie będzie , cały obszar Unii będzie podzielony na prowincje , na których czele będą stać regionalne władze , z ograniczonym zakresem władzy .
W każdym regionie będzie brukselski komisarz , którego kompetencje będą największe .
Coś tak jak w ZSRR , gdzie nominalnie rządziły władze każdej republiki sowieckiej , ale Moskwa decydowała praktycznie o wszystkim .
Tak więc , nie będzie Polski , ale np. Małopolska z marszałkiem , sejmikiem itd , ale też z unijnym komisarzem , którym będzie , dajmy na to Cypryjczyk .
Prawo będzie stanowione w Strasbourgu , polski sejm juz nie będzie potrzebny .
Ambasad narodowych oczywiście też nie będzie , tylko unijne .
Więc np. w Rosji polskie interesy będzie reprezentował ambasador unijny , powiedzmy Niemiec .
Ludność Europy będą stanowili w 30% muzułmanie ( po przyjęciu Turcji , Albanii , Bośni i Maroka ) , którzy , wobec rozczłonkowania starych , nie-muzułmańskich partii politycznych , będą największa siłą . Przeforsują wprowadzenie do preambuły nowej konstytycji europejskiej wzmianki o tym , że dziedzictwo Islamu , obok  Rzymu i Oświecenia , stanowi podstawę europejskiej tożsamości .
Z partii nie-muzułmańskich najsilniejsze będą Partia Ekologiczna i Partia Miłości , skupiająca pedofili i homoseksualistów  Partie starego typu jak socjaldemokracja czy chadecja będą marginalne . Wszelki partie ksenofobiczne , odwołujące się do nacjonalizmu , takie jak CSU , Fidesz czy Torysi będą zakazane i bezwzględnie tropione przez Europejską Służbę Bezpieczeństwa .
 Państwo Watykan zostanie zlikwidowane , papież zostanie urzędnikiem UE i jego rola ograniczona do spraw chartytatywnych i czysto symbolicznych . Klasztory będa skasowane , ich majątek przekazany organizacjom społecznym , takim jak Greenpeace .Używanie symboli chrześcijańskich , nawet w pomieszczeniach prywatnych będzie zabronione , ponieważ może to obrażać wyznawców Islamu .
Szkoły w całej Europie będą używać identycznego programu i podręczników . Główne przedmioty to : seksuologia , ekologia , wróżbiarstwo , feng-shui i kosmetologia . Podręczniki do euro-historii opracowane będą głównie przez historyków niemieckich .
Eutanazja po 80 roku życia będzie obowiązkowa .
Instytucja małżenstwa będzie zlikwidowana : ludzie będą żyli w nieformalnych homo i heteroseksualnych grupach po 5-10 osób . Dzieci , krótko po urodzeniu , będą przejmowane i wychowywane przez instytucje unijne
Każdy obywatel UE będzie miał wszczepiony chip , który będzie jego dowodem tożsamości , karta kredytową i odbiornikiem GPS .
Centralne biuro UE w Brukseli będzie na bieżąco monitorowało lokalizację i działania wszystkich swoich obywateli .
Uff , może wystarczy …
Czy to w ogóle możliwe ?
Za 20 lat ?
No cóż , przypomnijmy sobie co było 20 lat temu : Polska miała 3 sąsiadów : NRD , Czechosłowację i ZSRR . Teraz żadne z tych państw juz nie istnieje .
Polacy zarabiali średnio 20 dolarów na miesiąc .
Żeby pojechać do Czeskiego Cieszyna trzeba było starać się o paszport .
To wszystko było zaledwie 20 lat temu.
No więc za następne 20 lat , kto wie …
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html