Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielka Pardubicka 1951 - jak Polak wszedl do historii

(1)
2010-10-16 22:57 | marsellon
Polak wszedł do historii tych słynnych wyścigów konnych jako ich najstarszy zwyciężca .
W 1951 wygrał Vladimir (Włodzimierz) Hejmowski , który miał wtedy 59 lat(czyli o 2 lata więcej niż aktualny triumfator , żywa legenda Josef Vana , ktory wygral w sumie 7 razy ) . Hejmowski urodził się w Szawlach , w rodzinie drobnej szlachty . Slużył w armii carskiej a po rewolucji , do roku 1920 w białej gwardii , gdzie dosłużył sie stopnia podpułkownika . Ewakuował się do Turcji i w 1923 otrzymał azyl w Czechoslowacji . Slużył w armi czechosłowackiej daż komunistycznego puczu w 1948 . Potem zajął sie wyścigami konnymi . W 1951 wygrał Wielką Pardubicką . Miał duże szanse na powtórne zwycięstwo w 1952 , ale na miesiąc przedtem zostal wezwany na przesłuchanie do StB ( bezpieka ) do Pragi . Oficjalna wersja mówi , że popełnił samobójstwo w czasie przesłuchania , skacząc z okna . Najprawdopodobniej po wygranej w 1951 Hejmowski w wpadl w orbitę zainteresowania sowieckich doradców ,którzy tropili białych emigrantów . Powtórne zwycięstwo takiego woga klasowego było bardzo niepożądane , więc któś Hejmowskiemu pomógl wyskoczyć
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html