Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dynastia.

(2)
2010-10-19 10:44 | tkw
Za onet.pl:

"Rzeczpospolita": Na samorządowych listach wyborczych roi się od żon, mężów, braci, sióstr i dzieci znanych polityków - ustaliła gazeta. Gazeta podaje liczne przykłady.
Np. w Szczecinie do rady miejskiej startują Marcin Napieralski i Paweł Juras - brat i szwagier szefa SLD Grzegorza Napieralskiego. W Krakowie o mandat radnego po raz kolejny ubiegać się będzie Jerzy Fedorowicz, syn posła PO Jerzego Fedorowicza. Platforma wystawia też Grzegorza Lipca, męża posłanki Katarzyny Matusik-Lipiec.
We Wrocławiu tradycyjnie - tym razem do sejmiku województwa - startuje Barbara Zdrojewska, żona Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury. Radnym miejskim chce też zostać Przemysław Czarnecki, syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. W Gdańsku o mandat radnego miejskiego ubiega się mąż posłanki PO Agnieszki Pomaskiej Maciej Krupa oraz brat posła PiS Andrzeja Jaworskiego - Paweł. W pobliskim powiecie nowodworskim do gry chce wrócić Danuta Hojarska, była posłanka Samoobrony. Startuje z własnym komitetem i... bratową - zaznacza "Rz".
- Powstaje sieć powiązań, która sprzyja powstawaniu układów oligarchicznych - mówi gazecie politolog prof. Wawrzyniec Konarski. O tym dziś w "Rzeczpospolitej".

link:
http://wybory.onet.pl/samorzadowe-2010/aktualnosci/rodzinne-dynastie-w-wyborach-samorzadowych,1,3737462,aktualnosc.html

TKW: mnie to się kojarzy z Koreą Północną.
 • 2010-10-19 13:53 | dziadek

  Re:Dynastia.

  A dlaczego wszyscy się głośno zastanawiają i udają greka, a wiadomo nic nie dzieje się bez przyzwolenia społeczeństwa. Widać to gołym okiem w małych aglomeracjach, małych miasteczkach na wsiach i jest to powielane do większych aglomeracji. A brak reakcji społeczeństwa miejscowego powoduje że jednocześnie akceptujemy taką sytuację poprzez swą bierność.
  Brak jest u nas organizacji i przykładów oraz odpowiedniej zabrzmi to jak za czasów z przed 1990 r. ale propagandy czyli organizacji oraz innych instytucji promujących działalność inaczej aktywność w życiu codziennym miast wsi oraz całego kraju.
  Politycy czyli cwaniacy chcący lub robiący karierę tag zwaną polityczną właśnie to wykorzystują taki marazm i brak zainteresowania życiem codziennym w polityce tej mikro jak i makro choćby w obrębie własnego kraju.
  Dlatego proszę zobaczyć do puki media jakąś sprawą się nie zainteresują to do tego czasu nikt na takie sytuacje nie zwraca uwagi. Dlaczego dlaczego jest marazm, brak zainteresowania ignorowanie złych sytuacji pierwsze i zasadnicze bo starzy ludzie się sparzyli bo zostali oszukani przez okrągły stół, gdzie Polskę rozgrabiono, młodzi natomiast nie mają zielonego pojęcia o strukturze państwa jak ono funkcjonuje jak ma funkcjonować ba nawet konstytucji nie znają a co dopiero hymnu narodowego. Bo kto teraz powinien działać młodzież a skąd ma mieć odpowiednie wiadomości z szkoły a szkołą uczy wychowania obywatelskiego nie uczy a czego uczy religii i ile diabłów zmieści się na główce od szpilki, oraz pokory wobec silniejszych że jak ci zrobi krzywdę to nadstaw drugi policzek i idź dalej z pokorą. Jak ci pracodawca nie płaci do nie domagaj się zapłaty i dalej za darmo pracuj.
  Jednym słowem są grupy ludzi tu w kraju oraz po za nim które robią wszystko by społeczeństwo odsunąć od faktycznej wiedzy o stanie naszego państwa oraz możliwości konsolidacji się społeczeństwa. Każdą próbę konsolidacji posądza się o komunizm lub rasizm, lub jeszcze inaczej.