Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół, Afryka i AIDS

(2)
2010-10-21 22:21 | tkw
parę dni temu nabyłem droga kupna radio - zbliża się zima, niech coś gra w domu a mieszkam na wsi, w zeszłym roku jak mnie zasypało, to przez bite 3 tygodnie nawet nie próbowałem wyjeżdżać.

Właśnie słuchałem w trójce rozmowy z Dariuszem Rosiakiem o Afryce. Facet sporo tam podróżował i bardzo ciekawie mówił. Mówił m. in. o Kościele Katolickim, AIDS i stanowisku kościoła w sprawie prezerwatyw. Na tym forum i w ogóle w Polsce jest wielu,którzy KK nienawidzą i m. in. obwiniają KK za AIDS w Afryce. Okazuje się, że stereotypy ZAWSZE są do d... . Największa plaga AIDS w Afryce jest w tych krajach, gdzie KK nie ma.

Taki drobiazg a wymowny - myśleć, czytać a nie powtarzać stereotypy.
  • 2010-10-24 02:58 | camel

    Re:Kościół, Afryka i AIDS

    jakoś z tego czytania kościół nie wychodzi na biało. Argumenty, że największa plaga jest gdzieś indziej są podobne do tych, że nasz kościół jest niewinny wyłudzeń olbrzymich majątków, bo inni wyłudzali więcej. " destructive intrusion into public policies concerning AIDS, gay civil rights and women's reproductive rights" jest faktem, z którym nie da się dyskutować. Zwłaszcza w opanowanej przez najgorszą odmianę katolicyzmu Polsce.