Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Budżet 2011

(4)
2010-10-21 23:07 | tkw
Właśnie porównuję budżety na 2010 i 2011 rok. Ciekawe.

Tabela ogólna:
pozycją o największym wzroście jest obsługa zadłużenia – rośnie o 4 mld. O tyle mniej mamy na inne cele, ale pewnie są mało ważne.

transport i łączność – spadek nakładów o ponad 0,5 mld. Czyżby autostrady nam odjechały ? A w expose było: „Dobre drogi z Poznania, Gdańska, Wrocławia, Białegostoku, Lublina do Warszawy to jest dzisiaj prawdziwy wymiar nowoczesnego patriotyzmu, kto tego nie rozumie niech się nie zabiera za rządzenie.”

administracja publiczna – wzrost wydatków o 1 mld. z 11 na 12 mld. Oszczędne państwo mamy. Za to wymiar sprawiedliwości – ewidentnie wymagający dofinansowania – wzrost wydatków tylko o 3%.

największą pozycją wcale nie jest „ubezpieczenia społeczne’ tylko „różne rozliczenia” – wzrost z 81 na 83 mld. Zawsze lubiłem pozycje „inne” – fajny worek, tam to dopiero można zaszaleć.

kultura fizyczna - dostaną dwa razy więcej niż w 2010 roku. wiadomo – Euro 2012 kosztuje.

Kancelaria prezydenta – wzrost ze 158,5 mln. na 182 mln. Wzrost o 15%. I tu dwie uwagi: 1. w „Samych swoich” jest taka słynna scena – „sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Kryzys kryzysem ale kasa musi być dla nas. 2. Wyraźnie widać zmianę gospodarza w pałacu. Dla Bronka kasa musi być.

Kancelaria sejmu – z 395 mln. na 431. Wzrost o 9%. I znowu – kryzys kryzysem ale ...Na jednego osła prawie „bańka”

Kancelaria senatu – ze 162 mln. na 176 mln. Wzrost o 9%. I znowu – kryzys kryzysem ale ...A swoją droga drogi ten senat, na jednego senatora ponad 1,5 „bańki”

Kancelaria premiera – ze 106 mln. na 118,5 mln. Wzrost o 12%. I znowu – kryzys kryzysem ale ... – a co se Tusk ma żałować, może to ostatni rok jego premierowania ?

Ogólnie Prezydent, sejm, senat i premier będą nas kosztować ponad 900 mln.

Wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne – ze 109 mln. na 112 mln. Wcale nie tak dużo, w tym mieści się fundusz kościelny KK. Ale w ogóle tego nie powinno być.

KRUS – spadek z 16 na 15,8 mld. Emeryci – na nich najłatwiej się oszczędza. Gdzie taki oponę potrafi podpalić ...

ZUS – spadek z 45 na 44,5 mld.

Ciekawa lektura ...
 • 2010-10-22 09:31 | dziadek

  Re:Budżet 2011

  Czyli standard, czemu się to właścicieli firm nie dobiorą, boją się że co że się z interesu w Polsce wycofają. Niech się wycofują nigdy się nie wycofają, do puki mają w Polsce taniego pracownika w całej europie.
  Trzęśli tyłkami że fiat z produkcji się wycofa, i co wycofał się nie i nigdy się nie wycofa a jeśli nawet to nie będzie to z dnia na dzień. Po drugie niech się wycofuje ale wpierw nich zwróci wszelkie dotacje jakie otrzymał od strony Polskiej. Ale nie lepiej swojego dusić i nie ważne czy przeżyje czy zdechnie, ważne że zagranica potem takiego premiera po plecach poklepie i powie dobry polak dobry. Ale na mydło a nie do interesów.
 • 2010-10-22 19:17 | Kolega królika

  Re:Budżet 2011

  Fiat i robienie z Polaków mydła? Czy Ty dziadek nie wziąłeś przez pomyłkę tabletek kolegi z sali obok?
 • 2010-10-24 09:55 | dziadek

  Re:Budżet 2011

  A co to za interes jeśli państwo ma dopłacać do prywatnego interesu, i to nie naszego rodzimego ale obcego. Mało mamy długów zamiast ruszyć gospodarkę wewnątrz czyli zwiększyć obroty wewnątrz kraju poprzez podniesienie najniższego wynagrodzenia i obniżyć podatek od dochodu miesięcznego, 5000zł lub 10000zł do wysokości 15% znieść wszelkie odpisy włącznie z tymi kosztami przychodu.
  A tak sięga się do kieszeni najuboższych, a ile to można przecież już dno w kieszeni widać co mamy za darmo pracować a właściciele będą sobie kabzę napychać?. Przecież wcześniej czy później przez taką politykę dojdzie do rozruchów i przewrotów ogólnie do walki biednych z bogatymi. I znów zacznie się lament i płacz bogatych że się ich gwałci, wyrzyna a głowy na pal nabija. Zapomnieli co robili chłopi w Rosji w czasie rewolucji a po wojnie u nas, jak chłopi panów z ich domów wyganiali.
  Powiecie że to komuniści nie prawda to chłopi i robotnicy poczuli za sobą siłę i wyrównali rachunki z tymi których niedawno traktowali z góry.
  I to ci pazerni na wszelkie bogactwa byliście i zawsze będziecie pożywka dla ideologi komunizmu i pretekstem do walk wewnętrznych i wręcz ludobójstwa swoich braci.
  Nie jestem komunistą jestem Polskim Narodowym Socjal-Demokratą i wyznaję zasadę żyj i daj żyć innym i pamiętaj o swoich korzeniach oraz pracuj dla swego narodu/kraju.