Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ochrona BOR dla polityków

(4)
2010-10-22 16:16 | konrad44
Źródło www.onet.pl

Dwóch kolejnych, czołowych polityków rozważa przyjęcie ochrony BOR-u. Chodzi o europosła PiS Zbigniewa Ziobro i przewodniczącego SLD, Grzegorza Napieralskiego - informuje TVN 24.
Były minister sprawiedliwości przyznał w rozmowie z Polsat News, że faktycznie szef BOR, gen. Marian Janicki poinformował go o przyznaniu mu ochrony BOR-u. Decyzję taką podjął szef MSW. - Poprosiłem pana generała, żeby powstrzymał się z tą decyzją jeszcze do przynajmniej dnia jutrzejszego – powiedział Ziobro w Polsat News. Tłumacząc swą prośbę, polityk PiS przyznał, że musi sam to jeszcze przemyśleć. Stwierdził, że ceni swoją prywatność, która w ten sposób byłaby ograniczona.
Telewizja TVN 24 podała, że przyjęcie ochrony rozważa także szef SLD Grzegorz Napieralski.
Kurski i Miller dostali ochronę. Ziobro dostanie?
Wcześniej ochronę BOR-u na terenie całej Polski dostał europoseł PiS Jacek Kurski. Ponadto, jak dowiedziała się PAP, biuro chronić będzie też byłego premiera Leszka Millera.
Ochronę BOR ma także wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO). Jak powiedział dzisiaj, nie prosił o przydzielenie mu ochrony i nie miał na to żadnego wpływu. Dodał tylko, że domyśla się, iż ma to związek ze "zbrodnią łodzką". - Nic innego się nie wydarzyło, więc myślę, że to o to chodzi - stwierdził.


Rynkowski śpiewał "Nie dajmy się też zwariować". No właśnie, drodzy Politycy.
Dodatkowa ochrona to dodatkowe pieniądze dla BOR co jest zupełnie niepotrzebne. Kicham na Wasze bezpieczeństwo. Kurski zapieprzając za konwojem gdzieś miał bezpieczeństwo innych kierowców na E77. Ziobro kichał na godność osobistą prześladowanych obywateli.

Jak od razu zaczęto dbać o własne bezpieczeństwo. Może lepiej zaproponować BOR, żeby od razu "odstrzelili" ze czterech obywateli, ot tak dla przykładu, żeby potem bano się podejść do polityków i żeby sytuacja z Łodzi nie miała więcej miejsca?
Pamiętam jakie problemy były z przyjazdem Policji do mojego domu, gdy złodziejom nie udała się próba kradzieży samochodu, mimo, że przez okno wciąż widzieliśmy oddalających się trzech rosłych mężczyzn. Coraz bardziej widać, że Polska to kraj równych i równiejszych. Popatrzcie na przykład na sposób potraktowania, pod względem finansowym, rodzin po katastrofie smoleńskiej, a rodzin ofiar wypadku pod Nowym Miastem.

 • 2010-10-22 17:01 | tkw

  Re:Ochrona BOR dla polityków

  Tylko że w polityce rzadko coś jest takie, na jakie wygląda, właściwie należy powiedzieć, że nigdy. Politycy doskonale wiedzą, że żadna dodatkowa ochrona nie jest potrzebna, w końcu to był pojedynczy człowiek ten Ryszard C. i nie widać, by nadchodził następny. Gdyby przyjąć kwestie bezpieczeństwa za dobrą monetę to wszyscy politycy mieliby dawno przyznaną ochronę, wystarczy poczytać niektóre wpisy na tym forum, tam są ewidentne "groźby karalne".

  Ze strony rządu wg mnie jest to działanie o dwu celach:
  1.
  zebranie punktów w sondażach - "patrzcie jacy my jesteśmy skrupulatni i obiektywni, nawet opozycja może liczyć na naszą ochronę, wszyscy są równi". zauważ, że rząd nie czekał na prośbę o ochronę, sam się z nią wciska.

  2.
  w przypadku niektórych polityków, jak Jarosław Kaczyński, BOR-owcy nie tyle by go chronili co by go śledzili a wieczorkiem pisali raporty - z kim się spotkał, gdzie, o czym rozmawiał. Kaczyński idiotą nie jest i na ochronę BOR nigdy się nie zgodzi. Gdyby Tuskowi NAPRAWDĘ chodziło o bezpieczeństwo Jarosława (po śmierci Lecha bardzo nie płakał, w każdym razie nawet sprzątaczka nie odpowiedziała za katastrofę), to rozumiejąc, że szef opozycji nigdy nie zgodzi się na to, by służby specjalne premiera za nim chodziły i to w majestacie prawa, przyznałby mu parę złotych na wynajęcie ochroniarzy we własnym zakresie. No ale tego nie zrobi, bo tak wynajęci ochroniarze nie będą mu składać raportów ...

  pozdrawiam
 • 2010-10-22 18:07 | Kolega królika

  Re:Ochrona BOR dla polityków

  A ja to widzę trochę inaczej: dlaczego posłowie RP nie wynajmą ochrony osobistej ze środków przyznanych im na prowadzenie biur poselskich? Wszak to niesprawiedliwe, żeby podatnicy płacili ponownie na ludzi, których wybrali aby ich reprezentować.
 • 2010-10-23 06:40 | dziadek

  Re:Ochrona BOR dla polityków

  Jeśli wiesz że jest jeszcze coś do zrobienia, to nie czekaj na innych by za ciebie zrobili, zrób to sam.
  Narzekać każdy potrafi ale zrobić to już jest problem czemu sam nie założy jeden z drugim partię polityczną i niech powie o co będzie walczył.
  Każdy jęczy stęka, pohukuje ale sam to się do pracy by coś zrobić nie weźmie, tylko liczy na drapane cudzymi rękami. Tak już mym rodakom weszło to w krew, takie narzekanie i liczenie na cudze ręce że w opcjach politycznych nie ma już nic do wyboru nie licząc ludzi w tych opcjach.
  Ciągle ci sami tylko co róż w różnych opcjach politycznych się pokazują.
  A na pytanie czemu tak skacze to odpowiada że poglądy są zmienne i że krowa tylko poglądów nie zmienia.
  I niech mi ktoś teraz udowodni że moi rodacy nie są głupcami dającymi się manipulować. A gdzie ta mądrość narodowa, solidarność, szacunek?, mam nadzieję że moi rodacy obudzą się wreszcie w czas wyborów i zagłosują na PiS.