Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Naukowcy są naiwni

(4)
2010-10-23 17:17 | tkw
Właśnie usłyszałem w wiadomościach, ze Tusk na spotkaniu z naukowcami z Toruniu powiedział, że żadnych podwyżek dla nich nie będzie. powiedział też, ze inne grupy zawodowe też nie mają co liczyć na większe pieniądze, bo ich nie ma.
No pewnie że nie ma, skoro na przyszły rok dostaną podwyżki:
prezydent - o 23,5 mln. (ze 158,5 mln. na 182 mln.)
premier - o 12,5 mln. (ze 106 mln. na 118,5 mln.)
sejm - o 36 mln. (z 395 mln. na 431 mln.)
senat - o 14 mln. (ze 162 mln. na 176 mln.)

Tylko te 4 podwyżki to 86 mln PLN.

Niby profesory a tacy naiwni, życia nie znają.

pozdrawiam miłośników Tuska
 • 2010-10-23 18:33 | dziadek

  Re:Naukowcy są naiwni

  To jest jawny przykład dla elit naukowych że nie zawsze maja rację i nieraz należy przyznać się do błędu i zmienić swój punkt widzenia.
  A tak ochoczo popierali PO i teraz mają zapłatą za wierność i pazerność, myśleli że Tusk z nimi się będzie liczył no to się ktoś z tych elit przeliczył.
 • 2010-10-23 21:43 | Kłapacz

  Re:Naukowcy są naiwni

  Miłośnicy J.Kaczyńskiego dzisiaj w Szczecinie wysłuchali pasjonującego wywodu pod publiczkę.Prezes nawet coś napomykał o regionalnych osiągnięciach naukowych i o ich wykorzystaniu w przemyśle. Pompował port,przemysł stoczniowy i rybołówstwo morskie, którym wcześniej się tylko przyglądał jak toną. Coś o rurze na dnie Bałtyku mówił i myślałem,że zakończy odznaczeniami dla naszych twórców koncepcji i idei budowy tego rurociągu nie zapominając o samoodznaczeniu. Nowe podejście Prezesa do samorządów w retoryce było tak rewolucyjne w zestawieniu z praktyką 2005-7,że muszę to w spokoju przetrawić by wszystko poskładać do kupy: modernizację Polski po łomżyńsku, uzgadnianie stanowisk po łódzku i samorządność po szczecińsku. Pływać ten twór myśli musi przynajmniej do wyborów.
 • 2010-10-24 09:01 | dziadek

  Re:Naukowcy są naiwni

  Przynajmniej J.Kaczyński myśli a Tuskowi to nawet myśleć się nie chce.