Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kiedy maszyny pomyślą?

(2)
Rozmowa z prof. Sethem Tellerem z MIT o tym, dlaczego maszyny muszą nauczyć się patrzeć na świat jak ludzie
 • 2010-10-26 14:32 | Vera

  RAJD Z 2007 - TROCHE ODGRZEWANY TEMAT

  Prowadzący wywiad przypomina gapia, który patrzy z otwartą gębą na wielkiego, mądrego wujka z Ameryki. Bezkrytyczny podziw dla USA, krótko - lizodupstwo. Proszę to teraz porównać z artykułem o pomocy wojskowej USAnów. Cacy cacy, ale i tak Rosjanie budują lepsze rakiety.
  A być może systemy parkowania zrobił dla VW ktoś w Polsce bez kompleksów i czekania na MIT? Można powiedzieć, że dopóki nie zmieni się to służalcze podejście i płaszczenie przez Atlantyk trudno będzie pozbyć się kompleksów. Bo jak na razie artykuł jest bardziej prezentacją polskich opóźnień umysłowych.
 • 2010-10-26 17:48 | bryka

  Re:Kiedy maszyny pomyślą?

  Ja trochę z innej beczki.A właściwie z kilku beczek.
  B1.Rozmowa interesująca bo z autorytetem,który mówi prosto,nie skrywa się za bełkotem pseudonaukowym a także nie "nadyma" swoich osiagnięc.
  B2.Pokazuje jak trudno zintegrowac rozwiązania cząstkowe (doskonałe) w agregat ,choc w części podobny do organizmu żywego.Demistyfikuje (a wie co mówi) ulubiony temat dziennikarzy tzn "sztuczną inteligencję".
  B3.Konkurs ogłosiła DARPA.To podstawowy motor rozwoju technologii militarnej.
  Zastosowania cywilne rodzą się zwykle dopiero na bazie zastosowań militarnych.High Tech
  jest podstawą potęgi globalnego mocarstwa.
  B4 Idą na to niewyobrażalne pieniądze.Generowane w globalnym systemie finansowym.
  Napędzanym przez HT.Pieniądze wirtualne.Zdarzają się wpadki jak z produktami sekurytyzacji długów hipotecznych w 2007 powodujące kryzys światowy.
  B5.By nie popadac w patos nagłówek z ostatniego wydania internetowego "Popular Science" :"After six years and nearly $19 billion in spending, the Pentagon task force assigned to create better ways to detect bombs has revealed their findings: The best bomb detector is...a dog." (biliony amerykańskie to nasze miliardy)