Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

(6)
2010-10-29 22:05 | marsellon
PO ma władzę prawie absolutną : prezydent , premier , marszałkowie sejmu i senatu , RPO , KRRiTV , CBA , NBP , publiczne radio i TVP , właściwie wszystko .
Idealna sytuacja , że by zmieniać i ulepszać Polskę , wprowadzać konieczne , choć może niepopularne reformy .
A co robi Tusk i Komorowski ?
Ano , dalej kombinują jak dorżnąć 'niepotrzebną' opozycję , zlikwidować resztki wolnych mediów , wprowadzić cenzurę i nadzór nad społeczeństwem , słowem przebić w zamordyźmie reżim Łukaszenki .
Co robią w tej sytuacji główne prywatne media : TVN , Wyborcza , Polsat , Polityka , Wprost , Newsweek ?
Dalej walczą z opozycyjnym PISem .
Klasyczna sytuacja z powieści Kafki . Może kiedyś będziemy żyli w normalnym kraju , teraz na pewno nie .
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
 • 2010-10-30 12:53 | dziadek 2

  Re:Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

  Co z tego że ma pan w 100% rację, skoro są w naszym kraju oszołomy, sprzedawczyki, którym kariera jest ważniejsza od dobra kraju. Im jest obojętnie pod jakimi rządami będą żyli, ważne aby kabzę mieli pełną. Oraz tych najbiedniejszych mogli traktować jak bydło. Tacy to nawet jeśli im się prawdę pod nos podstawi/udowodni to jeszcze będą wierzgać i kopać oraz krzyczeć że im się krzywda dzieje.
 • 2010-10-30 15:18 | Sławomir Osiński

  Re:Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

  Bardzo ciekawy opis działaczy PiSu.Trafił Pan w sedno.

  pozdrawiam
 • 2010-10-30 15:59 | andy

  Re:Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

  "Trochę" się kolega marseloon zagalopował. Szczególnie z "publicznym radiem i TVP".

  Co się Tuskowi&Co dziwić ? Cokolwiek zrobią to Jarek&Co i tak to nazwą po swojemu. ;)

  I tak się kręci. Dla mnie ważne że może powoli ale idziemy w dobrą stronę.
 • 2010-10-30 18:33 | psr18gh

  Re:Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

  marsellon,
  Diabeł tkwi w szczegółach. Niedobrze jest jeżeli mówi się półprawdy.
  Platforma nie jest zdolna wprowadzić reformę KRUS-u, ponieważ koalicjant i pozostałe partie parlamentarne nie zgodzą się. Więc po co ta mowa że PO ma władzę absolutną? Mógłbym jeszcze mnożyć inne inicjatywy PO, które nie znajdą zrozumienia u koalicjanta a tym bardziej w opozycji.
  Oczywiście PO dominuje w wielu instytucjach państwowych, jak niedawno SLD. Moglibyśmy mówić, że PO ma władzę absolutną gdyby miała ona w sejmie ponad 50% posłów. Tak nie jest, dlatego też marsellonie - dość tego ściemniania!
 • 2010-10-31 00:57 | dziadek 2

  Re:Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

  Czyli z PO jej obecny status jest dobry i zły, bo i tak by nic nie zrobiła a jak już to tylko zepsuła. Poco oni się do władzy pchali tylko szkody narodowi zrobili.