Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

(7)
2010-10-31 08:39 | Kolega królika
Bp Kiernikowski: sztuczne wieńce i znicze to kicz. Pieniądze lepiej przeznaczyć na inne cele.
(Na przykład na tacę?) ...

- Mniej plastiku, a więcej ducha - apeluje biskup Zbigniew Kiernikowski przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Ksiądz biskup zawraca uwagę, że wokół ozdabiania grobów powstał już cały przemysł, którego produkty zaczynają nam przesłaniać sens tego święta.

Wygląda na to, że nawet sukienkowi zaczynają rozumieć płytkość tego co głoszą od 2000 lat - liczy się tylko kasa, psze księdza -)
 • 2010-10-31 11:59 | Kłapacz

  Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

  + pomnikomania i celebra = para w gwizdek
 • 2010-10-31 12:14 | dziadek 2

  Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

  Cytat Królika :Wygląda na to, że nawet sukienkowi zaczynają rozumieć płytkość tego co głoszą od 2000 lat - liczy się tylko kasa, psze księdza -)
  Pierwsze nie psze księdza a proszę księdza, po drugie nie kasa a śmieci psze Królika.
  Widać że moda na zaśmiecanie plastikiem i na cmentarze trafiła i wiadomo jest to produkt trudny do utylizacji.
  A więcej ducha bo jest prawda mamy nawet dusze zaśmiecone walką o karierę zapominając w drodze do kariery nawet o własnej rodzinie.
 • 2010-10-31 16:17 | Kolega królika

  Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

  Jak zwykle Dieduszka nie panimajesz nicziewo - kler, ich bzdetne dogmaty, sukienki w różnych kolorach i te 'kosmiczne czapki' to jest dopiero kicz!
 • 2010-10-31 21:44 | kixan

  Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

  Mniej plastiku wiecej kasy na nowe felgi dla proboszcza?
  Czy może na ukrywanie żon przez jakże świętych księży z pomniejszych parafii?
 • 2010-11-01 09:17 | dziadek 2

  Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

  Wiem o co wam chodzi, lecz jeśli ksiądz w małej miejscowości miasteczku na wiosce ma tani samochód a zwłaszcza na wsi to OK dobrze ale jeśli ksiądz na wiosce ma mercedesa lub BMV to już rzeczywiście wygląda to na chora sytuację i chory kościół. Księża też mają prawo do samochodu nie tylko do bryczki z końmi (obecnie taka bryczka kosztuje tyle co średniej marki samochód).
  Panie Królik nie podoba się panu odzienie księży to zaproponuj im pan coś nowego skromnego. Może fryzur na irokeza cukrem sklejany, koczyk w nosie, spódniczkę w szkocką kratę i do tego kija z dzwoneczkami, a buty gumofilce na cały rok. Zastanów się pan co panu przeszkadza kler to ludzie i też mają prawo do odzienia i nie muszą się panu podobać bo to nie są urania pod publikę.
 • 2010-11-01 15:28 | psr18gh

  Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

  Zapaliłem świeczki na grobach najbliższych. Tak! Tradycyjne świeczki! Miałem szczęście, ponieważ wczoraj i dzisiaj była piękna, bezwietrzna pogoda.