Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zima za pasem. Czy będziemy liczyli zamarzających bezdomnych ?

(4)
2010-11-01 10:07 | Kłapacz
Podobno mamy ok. 300 tys. bezdomnych. Bezdomni zamarzają i do tego się przyzwyczailiśmy szukając ratunku w alkoholowej praprzyczynie zamarznięć.
Może porównawcza statystyka bezdomności i ilości zamarznięć do sprawujących rządy ruszy sumienia przed nadchodzącą zimą.
 • 2010-11-01 10:24 | dziadek 2

  Re:Zima za pasem. Czy będziemy liczyli zamarzających bezdomnych ?

  300 tyś. bezdomnych a co najmniej 3 mln bezrobotnych bez prawa do zasiłku, myślą państwo że jak dostaną na 0,5 tony węgla dotację. To im z nosa zimno nie będzie leciało. A zimy ostatnio mamy ostre i w nie jednym domu w zimie było zimniej niż na dworze. To jest właśnie głupota ludzi myślących że bezrobocie to jest dobre dla gospodarki narodowej. Większej głupoty nie można było wymyślić. Przecież im biedniejsze społeczeństwo tym biedniejszy kraj. Przecież koszty pogrzebu są wyższe od kosztów utrzymania przy życiu.
  Oczywiście nie biorę pod uwagę garstki ludzi którzy z wyboru są bezdomnymi takim to mieszkanie za darmo dać i 1000 zł miesięcznie to oni nie przyjmą bo będą woleli być tag zwanymi wolnymi ludźmi.
 • 2010-11-01 22:37 | kixan

  Re:Zima za pasem. Czy będziemy liczyli zamarzających bezdomnych ?

  Ale bezdomni tez potrafia kombinowac, ze np na zime pójdą sobie do więzienia i bedzie im ciepło...
 • 2010-11-02 19:39 | andy

  Re:Zima za pasem. Czy będziemy liczyli zamarzających bezdomnych ?

  Oczywiście, oczywiście - tylko że wśród tych "3 milionów bezrobotnych bez prawa do zasiłku" ciężko nieraz znaleźć paru ludzi do nieskomplikowanej pracy. Takich zwykłych ludzi, żadnych specjalistów - żeby tylko nie pili, nie palili w pracy (bo nie można - p.poż.), nie chorowali 5 miesięcy w roku, nie kradli, przychodzili regularnie do pracy na daną godzinę itp. nieistotne pierdoły.
  Żeby po prostu normalnie pracowali te 8 godzin dziennie.

  Łatwo sobie pisać że "rząd powinien" to czy tamto - ale niestety moje doświadczenia jako drobnego przedsiębiorcy poszukującego ludzi do pracy (i to w rejonie o niemałym bezrobociu) są właśnie takie. Kto chce pracować ten pracuje, a kto się przez x lat przyzwyczaił że "państwo da" to ma w d... i wołami go nie zaciągniesz. Parę osób u mnie w firmie dojeżdża po 30-40 km dziennie żeby pracować, a ludziom mającym 10 razy bliżej nie chce się nieraz d.. ruszyć bo po co. Tu się ukradnie, tam się "załatwi", resztę opieka da i z głowy.


  A co do zamarzniętych to z pewnością media będą ich liczyć. Jak co roku. Bo nic tak nie ożywia informacji jak trup. Niestety.