Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chlubne karty historii 'triumwiratu' 4RP - cz. 1

(3)
2010-11-02 09:08 | Kolega królika

Andrzej Kryże (ur. 29 marca 1948 w Warszawie) - polski prawnik, sędzia, były członek PZPR, od list. 2005 wiceminister sprawiedliwości, później sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Min. Sprawiedliwości kierowanym przez Z. Ziobrę w rządzie J. Kaczyńskiego w latach 2005-2007.

W 1979 Kryże skazał działacza ROPCiO, Adama Wojciechowskiego, na karę więzienia za napaść i pobicie trzech funkcjonariuszy SB.

W 1980 skazał on Wojciecha Ziembińskiego, Jana Józefa Janowskiego, Bronisława Komorowskiego oraz Andrzeja Czumę na od 1 miesiąca do 3 miesięcy więzienia za zorganizowanie manifestacji pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie 11 listopada.

Jest synem sędziego wojskowego Romana Kryżego, odpowiedzialnego za mordy sądowe, wyroki śmierci w procesach politycznych w okresie stalinowskim. Wtedy mówiło się, że sędzia Kryże ma swój prywatny cmentarz na Służewcu!


Kryże jako przewodniczący Wydziału IV Sądu Okręgowego w Warszawie organizował usuwanie sędziów wydających łagodne wyroki wobec działaczy podziemnej opozycji

Syn Romana Kryże.

 • 2010-11-02 11:28 | dziadek 2

  Re:Chlubne karty historii 'triumwiratu' 4RP - cz. 1

  A może obiektywnie napisz pan coś z PO kto tam jest i czemu nie poniósł kary.
  Syn nie odpowiada za czyny ojca, po drugie jeśli już to zgodzi się pan że należało by wymienić 100% sędziów i prokuratorów oraz pewną ilość 50% adwokatów.
  Uczeń w do końca lat 80 musiał pisać że PZPR jest przewodnią siłą narodu oraz o bohaterskim generale Świerczewskim.
  Do końca lat 80 pracownik zwłaszcza szczebla średniego i najwyższego w zakładach pracy, urzędach był zależny od sekretarza partii, i nie podskoczył wyżej niż mu pozwolono, bo inaczej wylatywał z pracy z tag zwanym wilczym biletem.
  To samo a w szczególności w takich urzędach jak wymiaru sprawiedliwości.
  A pan co kończył szkołę gdzie? i co pan w wypracowaniach pisał?, sam żeś pan musiał pisać jaki to zbawienny system komunistyczny nasi bracia Rosjanie u nas wprowadzili. Inaczej nawet podstawówki by pan nie skończył, wylądował by pan w jaki ośrodku poprawczym a rodzice za pana mogli by iść do więzienia.
  Wiec nim pan coś napiszesz i czegoś się czepisz to zastanów się pan nad tym.
  Nie bronię ja takich ludzi bo jeśli to prawda to na ławę oskarżonych powinien trafić. Tylko jest pytanie kto ma go sadzić? i wydać wyrok kolega który ma to samo na sumieniu?, ławnik który kolegów czy nawet własną żonę denuncjował?.
  Odpowiedz pan?, jak pan jesteś taki mądry.
 • 2010-11-02 11:38 | Kolega królika

  Re:Chlubne karty historii 'triumwiratu' 4RP - cz. 1


  To był sędzia dyspozycyjny, komunista, członek PZPR do jej końca. Znany obrońca porządku prawnego w czasach PRL-u, usuwający sędziów, którzy dawał łagodne wyroki dla opozycjonistów w tamtych czasach.

  Od listopada 2005 w Min. Sprawiedliwości, a od 10.11.2007 mianowany na prokuratora Prokuratury Krajowej przez Z. Ziobro czyli tuż przed upragnionym przez Polaków końcem tej farsy zwanej przez sektę 4RP.

  Andrzej Kryże przez całe życie zawodowe był sędzią i nie ma prokuratorskiego doświadczenia. Prokurator Prokuratury Krajowej jest nieusuwalny, funkcja jest dożywotnia i związana z wynagrodzeniem ok. 12 tys. zł na miesiąc!

  Tak wyglądała właśnie ta 'walka z układem' ...