Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Będzie pozew zbiorowy przeciwko ZUS

(5)
2010-11-03 12:55 | Kolega królika

Prawie 100 przedsiębiorców z Małopolski zamierza złożyć w grudniu pozew zbiorowy przeciwko ZUS - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Przedsiębiorcy uważają, że urzędnicy Zakładu wprowadzili ich w błąd, informując, że nie muszą płacić składek w czasie przerwy w wykonywaniu działalności gospodarczej. Potem ZUS zażądał zaległych pieniędzy.

Ten kraj od 21 lat toczy rak beztroski, braku odpowiedzialności za swoje decyzje, ignorancji i wszechobecnej niekompetencji urzędników. Czas z tym kończyć i tworzyć precedensy prawne poprzez sądzenie urzędasów-szkodników w procesach cywilnych o wysokie odszkodowania!

 • 2010-11-03 18:03 | dziadek 2

  Re:Będzie pozew zbiorowy przeciwko ZUS

  Bez reformy wydziału sądownictwa oraz nowelizacji prawa tak się dalej będzie działo.
 • 2010-11-03 19:01 | Kolega królika

  Re:Będzie pozew zbiorowy przeciwko ZUS

  Nowelizacji prawa? Chłopie, w Kraju Priwislanskim jest więcej paragrafów niż w jakimkolwiek bodaj quasi-demokratycznym kraju. Zapomniałeś już co robili Kryże i jego szef Ziobro?
 • 2010-11-03 21:54 | kixan

  Re:Będzie pozew zbiorowy przeciwko ZUS

  Jak uda im sie wygrać to ZUS już jest martwy.
 • 2010-11-04 00:45 | dziadek 2

  Re:Będzie pozew zbiorowy przeciwko ZUS

  I właśnie panie Królik potrzeba nam reformę sądownictwa i prawa, po to by usunąć przepisy martwe, zbędne, i by zmniejszyć ilość przepisów artykułów, paragrafów, i możliwości manipulacji prawem.
  To samo reforma prawa administracyjnego, prawa podatkowego i wiele innych rzeczy jest do poprawienia a nie plucie sobie w twarz i koto bardziej przeciwnika opluje.
  Po drugie ci przedsiębiorcy są na spalonej pozycji a jeśli nawet wygrają to będzie to ciężki ich bój. Ale gdyby w Polsce był system sądów ławniczych to była by sprawa szybciej załatwiona i na pewno po myśli przedsiębiorców. Po trzecie byłą by reforma prawa administracyjnego i tam zmiana prawa dotycząca pracy urzędnika. I tak wprowadzenie odpowiedzialności urzędnika za swe decyzje. Nie było by nie tylko pomyłek ale złośliwych celowych pomyłek. Zwłaszcza że wprowadzono by ubezpieczenie obowiązkowe urzędnika OC - odpowiedzialność cywilna na wypadek błędnej decyzji z tym że nie obejmowało by to 100% ubezpieczenia. Tak że częściowo urzędnik z własnej kieszeni by pokrywał szkody jakie wyrządził błędną decyzją i oczywiście kara, kara odosobnienia (więzienia). To zmobilizowało by do uczciwej pracy urzędnika i samo doskonalenia czyli być na bieżąco z przepisami i nie tworzyć własnych interpretacji.