Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

FED rozpoczyna skup obligacji

(3)
W środę amerykański bank centralny podjął ryzykowną grę. W ciągu najbliższych 8 miesięcy skupi z rynku obligacje warte… 600 mld dolarów. W praktyce oznacza to druk gigantycznych ilości pustego pieniądza.
 • 2010-11-05 10:32 | jotkaes

  Komuna drukowała puste pieniądze - źle, to samo robi kapitalizm - dobrze (?)

  Zdziwiło mnie to, ze nikt nie spieszy się do komentowania było, nie było BARDZO znaczącego wydarzenia ekonomicznego. Analitycy podniecają się ułamkowymi wahaniami indeksów giełdowych, kursów walut a tu światowy gigant gospodarczy wypuszcza puste pieniądze w ilości odpowiadajacej ok. 5% jej PKB i cisza !!! Deficyt handlowy USA sięga już 1/4 ich rocznego PKB. Oznacza to , że dostawcy towarów do USA mają blisko 4 biliony dolarów " w papierkach". Co będzie, gdy zażądają za nie ekwiwalentną ilość towarów i to takich, które będą im przydatne? Czy gospodarka USA będzie w stanie tyle wytworzyć? Jeśli nie, to będą musieli oddać część swego majątku. W ten sposób zrealizuje się przepowiednia, że "żółta rasa zaleje świat".Nie fizycznie, na wzór ord Dżyngis Chana lecz ekonomicznie przejmując kontrolę nad gospodarką.
 • 2010-11-05 15:29 | Gadfly

  Re:FED rozpoczyna skup obligacji

  Pozwolę sobie zauważyć, że skup akcji rozpczyna Fed, a nie FED.
 • 2010-11-14 18:52 | Kolega królika

  Re:FED rozpoczyna skup obligacji

  Myślę, że odpowiedź jest tutaj: światowy gigant gospodarczy wypuszcza puste pieniądze w ilości odpowiadającej ok. 5% jej PKB. Ludzi bardziej dziś 'fascynuje' kto będzie następny po Grecji i kiedy runie ta utopia zwana UE :)

  PS. Jestem pewien, że gdzieś w Londynie przyjmują już zakłady ...