Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

bezpartyjny prezydent dekoruje tylko kolesi PO

(4)
2010-11-07 13:08 | michacel2
Bronek gafiarz rozdaje tylko kumplom ordery.
Doszly opinie publiczna szokujace dzisiejsze z 05.listopada najnowsze doniesienia medialne, choc zaznaczenie pomniejszono oraz podano bardzo wybiurczo a niemal skrycie, jakby chcialy zataic skandaliczne zachowanie prezydenta. Wskazuje na to, ze znowu gafiarz prezydent Bronislaw Komorowski, nie informujac wcale gremium rady i wbrew profesorom Rady Kapituly Orderu Orla Bialego na sile chce forsowac, uszczesliwiajac glównie kumpla redaktora GW Adama Michnika i trzech dalszych wylacznie swoich popleczników najwyzszym polskim odznaczeniem Orla Bialego. Decyzję niegodna prezydenta Bronisława Komorowskiego o przyznaniu Orderu Orła Białego Adamowi Michnikowi, Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu i Aleksandrowi Hallowi. Podobno prezydent mial dostac zgode jednego z profesorów od Wieslawa Chrzanoiwskiego ale ustnie, okazalo sie tez wierutnym i podstepnym klamstwem.
Sklad Rady kapituly:
Prezydent RP Bronisław KOMOROWSKI - Wielki Mistrz Orderu
Wiesław Marian CHRZANOWSKI - członek Kapituły, powołany 17 maja 2007 r. Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 3 maja 2005 r.
Andrzej Stanisław GWIAZDA - członek Kapituły, powołany 20 kwietnia 2007 r. Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 3 maja 2006 r.
Bogusław Kazimierz NIZIEŃSKI - członek Kapituły, powołany 18 września 2008 r. Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 25 sierpnia 2008 r.
Jan Ferdynand OLSZEWSKI - członek Kapituły, powołany 16 września 2009 r. Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 3 maja 2009 r.
Poniewaz wszyscy czlonkowie Rady potepili sposób nominacji, bez konsultacji i przekazania do opiniowania kategorycznie odmówili podpisania wniosku o nadanie Orderi Bialego. Kawaler Orla Bialego Andrzej Gwiazda oraz Kawalerzy Jan Olszewski i Boguslaw Nizienski zapowiedzieli odejscie z Kapituly, co wiazaloby sie z rozwiazaniem tej Rady decydujacej o:
Kapituła ma prawo wyrażania opinii we wszystkich sprawach dotyczących orderu, a w szczególności:
1. opiniuje wnioski o nadanie lub pozbawienie orderu, wniesione przez Prezesa Rady Ministrów przed ich przedstawieniem Prezydentowi,
2. może wystąpić do Prezydenta z inicjatywą nadania orderu lub jego pozbawienia,
3. zapoznaje się z projektami aktów normatywnych dotyczących orderu,
4. może występować do organów uprawnionych o podjęcie inicjatywy ustawodawczej
5. sprawach dotyczących orderu.
Jest to wredny i zenujacy akt naduzycia wladzy i lekcewazenia decydentów, co przeklada sie na lamanie standardów demokracji i to od samego prezydenta, który okazal sie zwyklym Populista i autokrata. Jest to typowo platformiany przyklad despotyzmu z rzadza wladzy.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/273190,Order-Orla-Bialego-dla-Adama-Michnika