Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk , Miller i Sikorski nie znają słowa "solidarność"

(2)
2010-11-09 22:09 | marsellon
Na ostatnim , listopadowym spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli rząd Tuska kolejny raz zapomniał o zasadzie solidarności i bez szemrania przyjął stanowisko wielkich : Niemiec i Francji .
Tym razem chodziło o kanadyjskie wizy dla Czechów , które Kanada wprowadziła ponownie po tym jak setki czeskich Cyganów chciały uzyskać azyl polityczny w Kanadzie w 2009 .
Czesi domagali się od Unii wprowadzenia retorsji – nie może być tak , że jeden kraj UE jest traktowany gorzej niż inny ( skąd to znamy ? ) . Takie retorsje powinny być sprawą automatyczną .
Wielkie kraje unii mają jednak zbyt wiele interesów z Kanadą , żeby zwracać uwagę na jakieś wschodnioeuropejskie państewko , więc bezceremonialnie pokazały ,że nie ma mowy o żadnej solidarności z Czechami .
Inżynier elektrotechnik Jerzy Miller , reprezenujący Polskę skorzystał z rady Chirca i siedział cicho , czym potwierdził niemieckie stanowisko.
W ten sposób POlska Tuska , Komorowskiego i Sikorskiego ostatecznie udowodniła Europie , że nie zna takiego słowa : “solidarność” .
Na naszych liderów czekają zapewne kolejne poklepywania po plecach w Brukseli i Berlinie .
Rzecz nie do przecenienia .
Szef czeskiego MSW , Radek John skomentował taką postawę partnerów z unii otwartym tekstem : to skandal .
A zaledwie kilka dni wcześniej , na szczycie Grupy Wyszechradzkiej w Karlovych Varach prezydent Komorowski podkreślał , że wyszechradzka czwórka , razem , stanowi taką siłę w UE jak Niemcy .
Trzeba tylko działać solidarnie .
No właśnie - solidarnie
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.htm