Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wygwizdany pochód wolności we Wrocławiu:

(7)
2010-11-13 17:51 | dziadek 2
Spod Pręgierza pod pomnik Bolesława Chrobrego przeszedł Marsz Patriotów zorganizowany przez wrocławski NOP. Jego uczestnicy zapalili pochodnie i skandowali "Niepodległość - wolna Polska". Ich manifestację wygwizdała garstka Wrocławian.

Wygwizdać NOP na wrocławski Rynek przyszli na wezwanie"Gazety Wyborczej" m.in. Władysław Frasyniuk, były europoseł Józef Pinior, posłowie PO Stanisław Huskowski i Sławomir Piechota, radny PO Leon Susmanek, dyrektor Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego Roman Kołacz z żoną, Maciej Kurowicki z grupy Hurt.
Oraz czołówka wrocławskich polityków lewicy: kandydat SLD na prezydenta Jacek Uczkiewicz, poseł Sojuszu Janusz Krasoń, szef partii we Wrocławiu Leszek Cybulski. Był także Michał Syska z "Krytyki Politycznej". Przeciwko NOP demonstrowali z nami również szefowa Hali Stulecia Hana Cervinkova, Bente Kahan, działacze dawnej opozycji demokratycznej Aleksander Gleichgewicht i Viktor Grotowicz oraz Andrzej Baworowski, obywatel wolnego miasta Wrocław. Był też prezydent Rafał Dutkiewicz, ale bez gwizdka.
Gwizdy zagłuszały hasła wykrzykiwane przez narodowców: "Bóg, honor i ojczyzna", "Wolna Polska niepodległa" i "Wielka Polska narodowa".
Narodowcy, idąc w kierunku pomnika, odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego", potem skandowali hasła: "Łapy precz od Chrobrego", "To my, Polacy", "Tu jest Polska". Rozpostarli też transparent "Pół roku kłamstw. Smoleńsk pomścimy".
I tu nasuwa się pytanie czy patryjotyzm jest równoznaczne z Faszyzmem bo ktoś tu zaczyna mieszać bo Faszyzm, Komunizm, Kapitalizm nic a nic nie ma wspólnego z patryjotyzmem. Wręcz przeciwnie wszystkie trzy opcje polityczne Faszyzm, Komunizm, Kapitalizm są opcjami ponad narodowościowymi i w tych trzech opcjach nie ważne i nie liczy się kto jest kim, lecz z kim. Niemicy Faszyści obrali sobie za wrogów żydów, masonów, homoseksualistów i pozostałe nacje narodowe. Nawet swych sojuszników włochów traktowali jak inne narody podbite. Z kolei w Włoszech do puki Hitler nie doszedł do władzy i nie zaczął prześladować żydów to włoskim faszystom żydzi nie przeszkadzali. Kto prześledzi historię powstania faszyzmu w Włoszech i porówna to z powstaniem faszyzmu w Niemczech to Włosi z swym faszyzmem zostali zdegradowani do roli ucznia.
Ja nie bronię faszyzmu i wręcz jestem jego zagorzałym wrogiem ale każdy kto podważa patryjotyzm i sprowadza go do poziomu faszyzmu jet kompletnym idiotą pozbawionym rozumu.
Z tym że ci ludzie co gwizdali we Wrocławiu w momencie gdy krzyczano Bóg honor ojczyzna czy tu jest polska niepodległa oraz w momencie gdy śpiewano Mazurka Dąbrowskiego nie byli głupcami oni i właśnie oni pokazali całej Polsce kto jest wrogiem własnego narodu.
Co innego gdyby głoszono hasła godzące w inny naród lub narody to sam bym gwizdał ale tak to widać jak nasi rodacy mają już pomieszane w głowach że nawet nie są wstanie rozróżnić, oddzielić patryjotyzmu od faszyzmu.
I ci ludzie wysoce wykształceni zachowali się jak nieuki co to im wiedza ogranicza się tylko do brania.
Na koniec Gazeta Wyborcza bo to ona była inspiratorem tych gwizdów podlega pod AGOR-ę, a tam Michnik macza swe brudne łapska, chyba więcej nie trzeba mówić.