Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

(7)
2010-11-16 00:13 | psr18gh
Pani Kluzik-Rostkowska w imieniu grupy inicjatywnej nowego ruchu politycznego powinna poprosić o spotkanie z profesorami Balcerowiczem i Rybickim. Panowie profesorowie są szczerze zatroskani powiększającym się długiem naszego kraju. Panu prof. Balcerowiczowi chyba bliżej do PO a panu prof. Rybickiemu bliżej do PiS-u. Gdyby tak sympatycznej pani Kluzik udało się namówić tych panów do współpracy z nową grupą, to byłoby super dla Polski! Gdyby jeszcze nowa grupa uszczknęła kilku posłów Platformie, tak aby stworzyć mały PO-PiS jako klub parlamentarny jeszcze w tej kadencji sejmu, to cóż więcej do szczęścia potrzeba?
 • 2010-11-16 12:28 | MMK

  Re:Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

  Śmiem wątpić czy Pani Kluzik-Rostkowska byłaby aż tak liberalna gospodarczo żeby zawrzeć np punkt braku deficytu budżetu w swoim programie gospodarczym. Najpierw socjalizm, etatyzm musi lec pod cieżarem własnego długu, a potem można takie liberalne prawdy ogłaszać wyborcom. ;)
 • 2010-11-16 13:26 | psr18gh

  Re:Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

  Moim marzeniem jest, aby ta kobieta była premierem, wicepremierem odpowiedzialnym za gospodarkę mógłby być ktoś z PO, ministrem finansów prof. Rybicki a wiecepremierem rolnictwa ktoś z PSL. Mielibyśmy wtedy gwarancje, że równocześnie z głębokimi reformami finansów państwa, najsłabsze grupy społeczne uzyskały by stosowną osłonę socjalną. Pani Kluzik byłaby gwarantem tych osłon, jak na początku lat 90 tym gwarantem był pan Jacek Kuroń.
  Myślę, że z pozycji premiera pani Kluzik byłoby łatwiej spowodować rozwój przedszkoli, żłobków, opieki społecznej itd.
  Głebokie reformy gospodarcze bez osłon najbiedniejszych, to skrajne zubożenie milionów Polaków i gotowa rewolta w kraju.
 • 2010-11-16 14:01 | MMK

  Re:Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

  "Głebokie reformy gospodarcze bez osłon najbiedniejszych, to skrajne zubożenie milionów Polaków i gotowa rewolta w kraju"

  Jeszcze pare lat zadłużania jak teraz i zobaczymy jak wyglądają głebokie reformy gospodarcze bez "osłon najbiedniejszych". I rewolta będzie niejedna.
  Tak jak w Grecji, rewolty są, socjalistyczny rząd robi reformy, szafa gra ;)
 • 2010-11-16 14:18 | psr18gh

  Re:Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

  Jestem optymistą. Liczę na to że Polska nie powtórzy scenariusza greckiego, czy węgierskiego. Faktem jest że czasu mamy coraz mniej.
 • 2010-11-16 14:27 | tkw

  Re:Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

  do 2010-11-16 14:18 | psr18gh

  scenariusz grecki nie dla nas, bo u nas nie ma euro. Natomiast Węgry - jak najbardziej, śmiem twierdzić, że nawet na większą skalę. Ale wpierw musi odejść ekipa, która zadłuża nas z prędkością światła, trudno oczekiwać, by ta sama ekipa, która zgotowała nam taki dług umiała z tego wyjść. Ale to najwcześniej za rok.

  Słucham Napieralskiego, bo los Polski w jego rękach - kogo wybierze na koalicjanta. Dziś ocenił, że rząd Tuska merytorycznie na dwóję, propagandowo na piątkę (skala tradycyjna, 2-5, obecnie jest chyba 1-6).

  pozdrawiam
 • 2010-11-16 16:43 | psr18gh

  Re:Balcerowicz i Rybicki dla Kluzik

  Faktem jest że PO niewiele zrobiła w celu ograniczenia długu publicznego. Nie jestem demagogiem, mam świadomość jaki był bilans przejęcia władzy przez Platformę 3 lata temu. Pamietam także jak 2 lata temu opozycja grzmiała na koalicję rządzącą, dlaczego jeszcze nie dodrukowała pieniędzy bez pokrycia w celu zapobieżenia kryzysowi. My tutaj nie kandydujemy w wyborach, więc nie ma sensu prowadzić tutaj kampanii. Lepiej spróbować prowadzić merytoryczną dyskusję.