Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Platforma straciła Kutza, co straci Śląsk?

(7)
Władze Platformy Obywatelskiej pogodziły się ze stratą Kazimierza Kutza, swojej śląskiej lokomotywy wyborczej, a on obiecał, że choć będzie u siebie wspierał Janusza Palikota, to na wojnę z PO nie pójdzie.
 • 2010-11-16 15:09 | bryka

  Pan Kazimierz

  Znam i cenię filmy Pana Kutza.Parę lat temu przeczytałam "Klapsy i ścinki" rodzaj
  refleksyjnej jego autobiografii.Odebrałam,wówczas,tak mi się to teraz wspomina,
  przede wszystkim liryzm tej opowieści o bliskich,przyjaciołach i stronach rodzinnych.
  O śląskości,właściwie minionej. Z wyrażnymi zarzutami do "kadr" repolonizujących
  Ślązaków przed i po wojnie.Ale,chyba,bez nuty antypolskiej.Są wspomnienia o powstańcach,
  którzy wzięli "w dupę" od stron obydwu.Opowieśc o Kutzu filmowcu to zbiór anegdot.
  Interesujących,choc nie pisanych sercem tak jak wątki śląskie.Wyobrażam sobie,że Pan Kutz to "pistolet" kochający życie i awantury lecz takze z sercem i twardym kręgosłupem.
  Tyle apologii.
  Nie bardzo cenię jego przygodę polityczną.Ciekawe co On sam o niej sądzi.Teraz,po rozstaniu z PO bardzo bym nie chciała,by dał się wykorzystac,jak poprzednio,
  tym razem do aprecjacji RAŚ.To bardzo delikatna sprawa.
  Watpię,czy do regionalizacji djrzało już nasze chybotliwe państwo.Ale tego zatrzymac nie można.Stąd ta delikatnosc.
 • 2010-11-17 14:25 | josem

  O Kutzu, Palikocie i Śląsku

  Kutz, za co go można bez wątpienia stawiać jako moralny przykład do naśladowania, ma życiową zasadę niezeświniania się, tj. nie przekraczania akceptowalnej granicy brzydkiego zachowania. To bardzo niewygodna zasada w działalnosci politycznej czy społecznej w Polsce. (Polak, w przeciwieństwie do autentyczego Ślązaka ma w takich kwestiach krótszą pamięć). Wierny tej śląskiej zasadzie stroni od politycznej nieuczciwości. To, że obraca się plecami do PO świadczy tylko o niepokojących zmianach w tej ostatniej. Palikot, choć pewnie po częsci typowy polski krętacz, pokrywa się ambicjami z Kutzem w bezspornych dążeniach do eliminacji otaczającej nas durnoty i niemocy. Śląsk skazany na obce jarzmo nie ma możliwosci (mimo woli) samodzielnej realizacji tych zamiarów.
 • 2010-11-17 15:52 | richtigSLONZOK

  Re:Platforma straciła Kutza, co straci Śląsk?

  Strata Kutza, to jedno.
  Ale sposób i tresc wypowiedzi Tomczykowicza
  to ohydne szczucie i wieeelki faul !

  PO nie tylko mnie stracilo.

  Jeszcze beda mocno plakac w PO.......
 • 2010-11-17 15:55 | richtigSLONZOK

  Re:Platforma straciła Kutza, co straci Śląsk?

  "Senator" juz wyraznie poparl Ruch Autonomii Slaska !!!
  Za co ma mów respekt i moje brawa, bravissimo !!!!!!!!!


  PS: Do Przedmówczyni: tak, tego nie da sie zatrzymac, zgadzam sie.
 • 2010-11-17 16:09 | richtigSLONZOK

  Re:Platforma straciła Kutza, co straci Śląsk?

  "zaowocują teraz spektakularnymi gestami wobec Śląska – mówi prof. Jacek Wódz" - Dokladnie. Akurat tydzien temu na imprezie dyskusyjnej okazalo sie, ze....wszyscy kandydaci (z wszystkich partii) sa "za autonomia". Buuuuuahahhahaaa! Mam prawie 50 lat, ale w zyciu sie jeszcze tak nie usmialem ! :) NIKT IM NIE WIERZY, NIKT ! RAS i jeszcze raz RAS !!!!!
 • 2010-11-17 16:18 | Honoratka

  Re:Platforma straciła Kutza, co straci Śląsk?

  Tytul sie nie zgadza. Powinno byc: "...co straci PO ?"
  Bo Slask nie straci - jednoznaczne poparcie K.Kutza dla RAS:
  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35068,8668249,K__Kutz__Ocknijcie_sie_i_zadbajcie_w_wyborach_o_swoje.html
  G.Slask idzei dalej, "slaska karawana ciagnie dalej". :)
 • 2010-11-17 23:10 | paulek

  Re:Platforma straciła Kutza, co straci Śląsk?

  PO straciła kolejny głos ode mnie - odejscie Kutza to raz, dziwne podrygi i kolejne zakusy na nasze pieniadze (podatki wyzsze i okradanie z emerytur OFE) ale przede wszystkim po pokazaniu prawdziwej twarzy przez posła Jarosława Gowina w TV silesia na temat Ślazaków... te wypowiedzi swiadczą, że poseł Gowin nie wie co to demokracja... i to jest polityk najwazniejszej partii w Polsce? Gość który odmawia innym swojej tożsamości... był juz taki krzykacz raz co podobna ideologie głosił, ze jeden naród ma prawo do istnienia a drugi nie... nosił wasik wzdłuż i grzywke w poprzek i dobrze sie to nie skonczyło... PO ustami posła Gowina pokazała że ma Ślązaków głeboko gdzies... Kutz zrobił to co nalezało, oby wiecej takich polityków z cochones:)