Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przed szczytem NATO w Lizbonie

(3)
Portugalczycy rozwijają czerwone dywany. Barack Obama i przywódcy pozostałych 27 państw NATO zjeżdżają do Lizbony, by dać pokaz siły i otwartości sojuszu.
 • 2010-11-17 00:25 | tkw

  I na czyje wyszło ?

  Artykuł krotki ale stawia słuszne tezy.
  Europę powoli diabli biorą, USA nieco wolniej. W USA mają dobry system permanentnej weryfikacji poprzez wybory i właśnie wyborcy pokazali Obamie "wyprostowany środkowy palec". Górę bierze Azja.
  A przy okazji okazuje się, że PIS wcale nie gada bzdur przestrzegając przed włażeniem Rosji "bez wazelinki". Już sporo czytałem opinii, że Francja i Niemcy chętnie się z Rosja dogadają na własną rękę, Unię, NATO i w szczególności Polskę mając ...

  Radzę przygotować latarkę lub świecę, bo tam gdzie Tusk nas ciągnie jest ciemno (a jeszcze ciemniej jest w tym samym miejscu ale u Murzyna po jagodach).
 • 2010-11-17 10:49 | Janusz

  NATO to szczyt

  Mam nadzieję, że w Lizbonie NATO ogłosi samorozwiązanie, a dotychczasowi członkowie czerwoni ze wstydu posypią przed kamerami głowy popiołem i udadzą się na pokutne pielgrzymki, gdzie tam któremu po drodze, na Jasną Górę, do Lourdes, do Lelowa, czy do wszystkich diabłów (większość).

  Moim zdaniem NATO nie ma dziś moralnej racji bytu - to nie jest już żaden sojusz obronny, a militarna organizacja przestępcza, zbrodnicza marionetka w rękach globalnych (choć nacjonalistycznych) korporacji wojenno-finansowych. To hańba dla współczesnej ludzkości.

  Bodajże wczoraj czytałem informację w prasie, że w Afganistanie zginęło kolejnych pięciu żołnierzy NATO. Ludzie ci zostali zredukowani do trybów maszyny do zabijania, nie mają imion, nazwisk, wieku, a nawet narodowości - wszystko utajniono.
 • 2010-11-17 19:51 | antysolidaruch

  Re:Przed szczytem NATO w Lizbonie

  NATO utracilo swoja role z chwila upadku ZSRR i Ukladu Warszawskiego. Wiedza o tym wszyscy na zachodzie i nawet zwracali na to uwage, ze rozszerzenie na wschod to niepotrzebny ruch, gdyz wiadomo ze dla zachodu wrog na wschodzie juz nie istnial a ta salatka zlozona ze sfrustrowanych Polakow(najwieksi krzykacze), Czecho, Slowakow czy Wegrow nie liczyla aie i nie liczy, gdyby doszlo do jakiejsc europejskiej rozroby. Co najwyzej niektore kraje stanelyby po stronie niektorch agresorow jak to bylo w 1939, Slowacja, Wegry, Rumunia bardziej lub mniej popierala III Rzesze. Obawy pana tkw jakoby Tusk prowadzil nas w ciemnosc sa bezzasadne. Wiekszosc czlonkow idzie w ciemnosc, nie wiedzac co dalej. Wielu z nich, nawet ze "starego" NATO widzialoby chetnie samorozwiazanie lub uniezaleznienie sie od USA. Nie wszyscy maja ochote finansowac wojenki wuja Sama, zwlaszcza gdy pieniedzy zaczyna brakowac na inne dziedziny gospodarcze i spoleczne. Gorowanie Azji jest widoczne a to dopiero poczatek. Rosja zyska. Kraje starej unii juz dawno prowadzily bilateralne rozmowy z Rosja i gospodarcze i polityczne i te tyczace spraw militarnych, lacznie ze sprzedaza broni, tylko tzw. polska prasa nie informowala o tym nawet Rydzyk milczal o tych sprawach. Teraz prowadzi sie wojny gospodarcze, polska po wejsciu do unii jest na przegranej pozycji. Rozne unijne przepisy, wytyczne zniszcza kazda gospodarke, ktora bedzie stanowic konkurencje dla krajow starej unii, przede wszystkim Niemiec, Francji, Wloch, Wielkiej Brytanii czy krajow skandynawskich. Dowodem na to moze byc proba odkupienia przez Polske banku, ktorego wczesniej wlascicielem byl irlandzki wylenialy kot. Byc moze dojdzie do upadku strefy euro i rozpadu unii na polnoc, gdzie prym beda wodzic Niemcy i poludnie, borykajac esie z coraz wiekszymi klopotami. Sny o polskim podnozku dla amerykanskiego buciora, ktory ma nas obronic, przede wszystkim przed Rosja, spelzna na niczym. USA uzylo nas dla swoich hucparskich poczynan, Ukraina, Gruzja, rura przez Baltyk, wiezienia,Bialorus, wojsko w Iraku i Afganistanie i wiele innych pomniejszych pyskowek w kierunku wschodnim ale gdyby przyszlo do spraw istotnych czyli stanac po naszej stronie, zostawiliby nas samych.