Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

fotygo nie bądz głupia - postaw na Rosję

(1)
2010-11-17 20:51 | toja1945

Fotygo! Nie bądź głupia – postaw na Rosję.
Tresowani przez 50 lat przez CIA i opłacani przez Zachód, gdy tylko usłyszą hasło „sowiety” - jak bezmyślne kołowrotki, jak te mechaniczne młotki - bez zastanowienia walą wciąż w jeden punkt:„Rosja”.
Wprawdzie to Rosewelt wytyczył granicę na Bugu, pamiętnym zdaniem : „w końcu Polacy przestaną przyprawiać Europę o ból głowy”.
Wprawdzie to Churchill nazwał w Moskwie Mikołajczyka pieniaczem a Polaków warchołami, ale USA ani W. Brytania nigdy nie tłumaczyły się i nie zamierzały tłumaczyć się ze swych zbrodni.
Co innego Stalin. To raj dla „sowietów”: tyran, ludobójca, sybir, Katyń, gułagi, agresor 39r. Itd., etc.
I tak przez 70 lat. Lata „zimnej wojny” – poparcie Zachodu dla „sowietów”.
Po 89r. Polska uzyskała wolność. I tak:
W latach 90 na złość Rosji nie zgodzono się na druga nitkę gazociągu.
W latach 2000 na złość Rosji przepłacono za Możejki bez możliwości zaopatrzenia.
Na złość Rosji buduje się port gazowy bez możliwości zapewnienia w przyszłości dostaw.

Ale Fotygo nie zauważasz, że w tym czasie kurek do gazu znalazł się w Niemczech, że USA i W. Brytania zrobiły zwrot o 360*, i tamte zdania USA i W. Brytanii o Polsce są znów aktualne.
Fotygo! znów przyprawiasz Europę o ból głowy.
Gdy rozpadnie się fikcyjna Unia, faszyzujący sąsiedzi a także inni upomną się o nasze tereny. I znów staniemy się Księstwem. Wtedy tylko sojusz z Rosją
Fotygo „Najważniejsza jest Polska”.

„sowiety”: wrogie określenie Rosji oraz (skrótowo) określenie tych co go używają.