Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziś odsłonięcie i poświęcenie figury Chrystusa w Świebodzinie

(5)
2010-11-21 13:07 | Kolega królika

W Świebodzinie w Lubuskiem odbędą się dziś uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem monumentu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Wierni najpierw zgromadzą się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, gdzie odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie przejdą w procesji na plac, na którym stoi figura Chrystusa. O godz. 16 monument zostanie odsłonięty i poświęcony, zostanie odprawiona msza św. Eucharystii przewodniczył będzie kard. Henryk Gulbinowicz, a homilię wygłosi metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Figurę poświęci bp Stefan Regmunt.

Pomnik w Świebodzinie jest największym tego typu monumentem na świecie. Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata liczy 33 m wysokości (33 lat życia Pana Jezusa), kolejne 3 m (lata nauczania Chrystusa) mierzy pozłacana korona. Wysokość kopca, na którym znajduje się postać, to 16,5 m; razem daje to 52,5 m. Rozpiętość ramion figury Chrystusa to 25 m. Ciężar monumentu to ok. 440 ton.


Czemu z takim zapałem nie buduje się autostrad w tym 'królestwie'?