Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Papież i prezerwatywy - nasi blogerzy komentują

(2)
Słowa Benedykta XVI o dopuszczalności użycia prezerwatyw w "pojedynczych usprawiedliwionych przypadkach", które obiegły zagraniczne media ożywiły po raz kolejny dyskusję na temat poglądów Kościoła w tej kwestii. Do wypowiedzi papieża odnoszą się także blogerzy POLITYKI.PL - Adam Szostkiewicz i Jacek Kubiak.
 • 2010-11-22 22:49 | jerzy.n19

  Prawdziwy przełom!

  Kiedy nie da się już inaczej, kiedy nawet dzieci w piaskownicy bawią się w Ziemię okrążającą Słońce, wówczas Kościół Swięty, Matka Nasza uroczyście oświadcza, że w zasadzie Ptolemeusz miał wiele racji (s. geocentryczny), a niejaki Kopernik też nie całkiem się mylił, żeby już Galileusza nie wspomnieć. Poza tym wcale nie przeczy to przecież naukom Kościoła, a tym bardziej Prawdzie Objawionej, czyli tej Jedynie Prawdziwej, której udowadniać ani się nie da, ani nie trzeba. Przecież jest Objawiona!
  Hej! Mieć takie objawienia, a potem jedynie słusznie je tłumaczyć!
  Niemożliwe? A popatrzcie tylko, ilu całkiem niegłupich ludzi w to wierzy.
 • 2010-11-24 10:16 | ytr

  Re:Papież i prezerwatywy - nasi blogerzy komentują

  do tego trzeba by doliczyc objawienia, cudy, opetania, dewocjonalia, stygmaty, dogmaty...