Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zygmunt Bauman : komsomolec , milicjant , politruk i agent IW

(3)
2010-11-23 22:35 | marsellon
Zygmunt Bauman , szanowany filozof ,laureat Gloria Artis , intelektualny patron nowej lewicy , etc.
Oto mniej chlubna strona jego biografii :
Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uciekł do Związku Radzieckiego.
Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Gorki wstąpił do Komsomołu .
Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji. Przez kilka miesięcy służył jako milicjant w Moskwie .
Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcję oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego.
W latach 1945–1953 był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 DP . W KBW był członkiem Zarządu Politycznego .
W 1950 dowodził przez kilka tygodni grupą , która “schwytała wielką ilość bandytów” , czyli żołnierzy antykomunistycznego podziemia .
Zwieńczeniem jego kariery w KBW było szefowanie Odziałowi Propagandy i Agitacji Zarządu Politycznego . Z KBW odszedł w marcu 1953 , po smierci Stalina , w stopniu majora
Pełnił też m.in. funkcję instruktora ( czyli politruka ) w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW.
W roku 1945 , mając 19 lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon".
Był agentem Informacji przez 3 lata , donosił najprawdopodobniej głównie na kolegów z KBW . Z jego teczki odnaleziono tylko niewielkie fragmenty
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html