Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dotacje dla partii

(6)
2010-11-25 18:35 | tkw
Właśnie słyszę w wiadomościach, że PO proponuje likwidację dotacji do partii politycznych. Chwalebne, mało jest rzeczy które wkurzają nie tak jak te 114 mln zł rocznie z budżetu państwa.

Tyle, że miałoby to działać od 2012 roku. czyli po wyborach w 2011. To chytrusek z tego Tuska ... jak wygra wybory to ma spokój do 2015 a wtedy dotacje się przywróci albo coś podobnego.

No i z góry wiadomo, że ta propozycja nie przejdzie. PSL stoi na stanowczym "nie".
 • 2010-11-25 21:14 | dziadek 2

  Re:Dotacje dla partii

  Przecież jaka partia pozwoli w takim momencie tuż przed wyborami na zmianę takiej ustawy żadna. Tusk o tym wie ale chce pokazać że o proszę kto jest za skubaniem kasy państwowej. Czemu nie wystąpili z tą propozycją wcześniej na początku swej kadencji. Odpowiedź wszyscy znamy.
 • 2010-11-26 13:41 | Sławomir Osiński

  Re:Dotacje dla partii do dziadek 2

  Przecież jaka partia pozwoli w takim momencie tuż przed wyborami na zmianę takiej ustawy żadna. Tusk o tym wie ale chce pokazać że o proszę kto jest za skubaniem kasy państwowej. Czemu nie wystąpili z tą propozycją wcześniej na początku swej kadencji. Odpowiedź wszyscy znamy.


  PO,już dwukotnie składało projekty ustaw o ograniczeniu subwencji dla partii.
  Pierwszy projekt Sejm głosami PiS,SLD i PSL odrzucił.Drugą ustaw Sejm przyjął,ale Prezydent Kaczyński skierowałbył ją do TK,gdzie(chyba) leży do dziś.To już trzecie podejście PO w tej sprawie.

  pozdrawiam
 • 2010-11-26 16:55 | Sławomir Osiński

  Re:Dotacje dla partii

  Gdyby miało obowiązywać od 2011 r.to chyba napisałbyś,że chodzi o pozbawienie PiSu forsy na kampanie wyborczą do sejmu w 2011r.(ot "chytrusek z tego Tuska".

  pozdrawiam
 • 2010-11-26 17:04 | tkw

  Re:Dotacje dla partii

  do 2010-11-26 16:55 | Sławomir Osiński

  chytrość polega na tym, by obciąć te dotacje tuż PO wyborach a nie PRZED, nie wiem, czemu Tusk nie proponuje tego z mocą od 01.01.2011 - jak widać na przykładzie dopalaczy sejm potrafi uchwalić ustawę w ciągu tygodnia, więc w czym problem ? Boi się weta prezydenta ? Po wyborach te fundusze są chyba mniej potrzebne a PO, jeśli utrzyma się u władzy, będzie miała do dyspozycji cały aparat państwa, opozycja chyba nie. Przykład mieliśmy dopiero co - Komorowski mógł wygłosić "orędzie do narodu" bo jest prezydentem, Kaczyński musiał wykupić czas antenowy. Będziesz mnie przekonywał, że orędzie Komorowskiego to nie był element kampanii PO ?

  pozdrawiam
 • 2010-11-26 17:22 | Sławomir Osiński

  Re:Dotacje dla partii

  Taki sam,jak orędzia i wycieczki po kraju,poprzedniego,ś.p Prezydenta.

  :)