Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

TVP: Blida nie popełniła samobójstwa?

(4)
2010-12-01 13:04 | Kolega królika

Byli szefowie ABW starają się nie dopuścić do emisji filmu o śmierci Barbary Blidy. Wieczorem TVP2 ma pokazać dokument Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, który już stał się głośny, bo autorzy nie wykluczają, że Blida mogła zginąć nie od samobójczego strzału a w szamotaninie z funkcjonariuszką ABW. Film może stać się też wydarzeniem politycznym. Posłowie SLD będą oglądać go wspólnie w sejmowym kinie.

Na razie nie jest jeszcze pewne, czy do wieczornej emisji w ogóle dojdzie. Bogdan Święczkowski i Grzegorz Ocieczek, kierujący ABW w czasach rządów PiS,uważają, że ich relacje na temat wydarzeń z tego okresu chroni prawo autorskie. W piśmie do TVP domagają się wstrzymania filmu, w którym są ich wypowiedzi, do czasu ich wycięcia.

- Publiczne rozpowszechnianie w filmie telewizyjnym wspomnień Bogdana Święczkowskiego i Grzegorza Ocieczka będzie rażącym naruszeniem ich praw autorskich - ostrzega ich pełnomocnik w liście do kierownictwa TVP Dodaje, że jeśli telewizja nie spełni żądań jego klientów, wystąpią do sądu o zakaz rozpowszechniania filmu oraz "wielomilionowe" odszkodowanie.


Kto mógłby się bać tego filmu?