Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

(7)
2010-12-01 22:52 | marsellon
Pani Gronkiewicz-Waltz zaraz po wyborach , jedną ze pierwszych swoich decyzji zamknęła muzeum płk. Kuklińskiego na Starym Mieście w Warszawie . Muzeum ma się wyprowadzić w ciągu 3 miesięcy .
Widać , jak daleką drogę przeszła pani Waltz : od Odnowy w Duchu Świętym do bycia ambasadorem rosyjskich interesów w Warszawie .
W tym muzeum są niezwykłe eksponaty : aparat , którym płk. Kukliński robił zdjęcia sowickich dokumenótw , jego mundur , a , przede wszystkim wielka mapa sztabowa europejskiego teatru działań wojennych , przezentująca plan ataku wojsk Układu Warszawskiego na Europę Zachodnią . W tym planie miało być użytych 56 głowic atomowych , zrzuconych na główne miasta europejskie , min. Brukselę .
Po ataku nuklearnym wojska lądowe miały podjąć ofensywę , LWP miało zająć np. Danię i płn Niemcy .
Sama Polska znalazłaby się w centrum uderzeń odwetowych NATO .
Ofiary byłyby liczone w milionach .
Setki tysięcy polskich zołnierzy w tym planie spełniało rolę mięsa armatniego dla sowieckich generałów i przywódców Kremla .
Słowem : apokalipsa .
Płk. Kukliński ,przekreślając swoimi działaniami zniszczenie np. Brukseli , czyli siedziby NATO , niewątpliwie zasługuje na miano “pierwszego polskiego oficera w NATO” .
I teraz najciekawsze : na tym planie są oryginalne podpisy pdowódców “bratnich armii’ , w tym Wojciecha Jaruzelskiego .
Ergo : Jaruzelski , składając na tym planie swój podpis zgadzał się na to , że w imię interesów ZSRR i sowieckiego komunizmu fizyczna egzystencja narodu polskiego będzie zagrożona .
Polski i Polaków po prostu mogło nie być .
Agent “Wolski” wypełniłby tym samym swoją misję do końca .
W roku 2010 ten sam “Wolski” jest zapraszany przez prezydenta Komorowskiego na posiedzenie RBN , pani Waltz likwiduje kompromitująca go wystawę a gazeta red. Michnika-Szechtera ( tego od “odpieprzcie się od generała” ) zdziwiona pisze , że przecież Jaruzelski godnie pełnił funkcję prezydenta RP , więc jego zaproszenie do RBN jest w porządku .
O co chodzi ?
Pytają rżnący głupa politrucy z Wyborczej .
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-p ... 5-2010.htm
 • 2010-12-03 15:44 | tkw

  Re:Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

  do 2010-12-01 22:52 | marsellon

  A żeby było "śmieszniej":
  1. Jaruzelski nie był prezydentem wybranym w wyborach powszechnych.
  2. Jaruzelskiego wybrał sejm kontraktowy, czyli nie wybrany demokratycznie
  3. Umowa o wybraniu go na prezydenta zapadła przy okrągłym stole, naród nie miał tu nic do gadania.

  Więc jeśli Komorowski twierdzi na poważnie, że musiał zaprosić Jaruzelskiego jak innych prezydentów, to jest idiotą. To tak, jakby ktoś zaprosił do siebie Piotrowskiego - mordercę Popiełuszki - i twierdził, że "zrobił to bo zapraszał wszystkich kapitanów SB".
 • 2010-12-03 16:09 | camel

  Re:Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

  Nie piszesz jednego: czego te plany miały dotyczyć, kiedy być wprowadzone, w jakim przypadku? To ma decydujące znaczenie. Twoje twierdzenia bez tego szczegółu nie mają żadnej wartości. Przypominam, że Polska w tamtym okresie nie była w NATO, tylko po drugiej stronie, więc praca na rzecz NATO była zdradą naszego kraju. I tyle. Ilu obecnie zatrudnianych w armii oficerów, ma podobne przekonania do Kuklińskiego i właśnie robi fotokopie najtajniejszych dokumentów dla swojego zleceniodawcy? Wszystkim postawimy muzea? Wynurzenia o "agencie Wolskim" brzmią tak jakoś kaczyńsko: łajdacko i nierzeczowo. Zauważ, że Jaruzelski przeprowadził Polskę do nowego ustroju z uniknięciem wojny domowej, To olbrzymia zasługa i stąd tak usilne ataki rodzimej endecji - starają się za wszelką cenę, aby nikt nie zobaczył prawdy, bo w niej Kaczyńscy i polski kościół musiałyby się znaleźć na ławce hańby, jako siły dążące do krwawej konfrontacji (vide kazania Popiełuszki).
 • 2010-12-03 20:36 | dziadek 2

  Re:Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

  Kolego współpraca jak i z zachodem jak z wschodem była hańbą, a co do możliwości ataku sowietów to sprawa nie jest tak prosta. Sowieci obawiali się że jak uderzą na zachód na Polskę to to wykorzystają chiny i uderzą na sowietów. A to by była przegrana sowietów i całego paktu warszawskiego.
  A zachód w szczególności USA podsycały by tę wojnę jak nie z jednej strony to z drugiej, czerpiąc korzyści ekonomiczne, gospodarcze i militarne.
  A my Polacy dajemy się nabrać że gdyby nie Kukliński lub Jaruzelski to była by wojna a guzik prawda. Tu nie chodziło o nas, gdyby tylko chodziło o nas to zachód sprzedał by nas jak w Jałcie. Palcem by nie kiwnął w sprawie Polski. Dlaczego bo reszta świata spostrzega nas w niezbyt pozytywnym świetle.
 • 2010-12-04 12:52 | andy

  Re:Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

  Kulkiński był oficerem który zdradził i tyle. Nikt mu nie kazał być żołnierzem. Złożył przysięgę której nie dotrzymał. I gloryfikowanie takiej postawy może mieć kiepski wpływ na armię, bo armia tom. in. dyscyplina i posłuszeństwo.
  Inaczej byłoby to co najwyżej pospolite ruszenie które robi co chce na polu walki.

  Zaś plany które wykradł to żadna sensacja. Każda armia tworzy plany na różne okazje, NATO również.
 • 2010-12-04 15:55 | tkw

  Re:Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

  do 2010-12-04 12:52 | andy

  o tym kto jest zdrajcą a kto patriotą decyduje czas. To historia daje ostateczne oceny. Dla wielu współczesnych Kościuszko był awanturnikiem, którego insurekcja spowodowała ostateczny upadek państwa, ale dziś w powszechnej ocenie Kościuszko był OK i tyle.

  Historia przyznała rację Kuklińskiemu. Opowiedział się po właściwej stronie.
  podobne dylematy mieli Niemcy za Hitlera - kto zdrajca a kto patriota ? Zamachowcy z 1944 r. zostali zabici jako zdrajcy a dziś Niemcy są z nich dumni - znowu to historia, upływ czasu i wiedza, która opcja zwyciężyła dają te oceny.

  Dlatego w Polsce Kukliński będzie patriotą a Jaruzelski zdrajcą. Choć na razie, póki żyją ludzie im współcześni, oceny są rozbieżne. Trzeba poczekać aż wymrą urodzeni w XX wieku i wtedy będzie wszystko jasne.

  A że dawni generałowie czasów PRL mają Kuklińskiego za zdrajcę to rozumiem, ale w historii Polski to raczej ci generałowie zostaną zapamiętani jako zdrajcy. Kukliński zdradził czerwonych a nie mnie, więc ja Mu to mam za zasługę a nie za hańbę. A czerwoni dokładnie odwrotnie.

  pozdrawiam
 • 2010-12-04 21:20 | camel

  Re:Kto wydał wyrok śmierci na milion Polaków ? agent Wolski

  "Kukliński zdradził czerwonych a nie mnie, więc ja Mu to mam za zasługę a nie za hańbę."

  Kukliński zdradził Polskę i Polaków, nie jakiś mitycznych "czerwonych". Informacje przekazane wrogowi posłużyłyby spuszczaniu bomb na Polskę, nie na jakiś tam mitycznych "czerwonych". Grasz w brudne gierki, bo nie rozróżniasz kraju i narodu od panującej opcji politycznej. Obecna Polska - czarna i okupowana przez Watykan, też nie jest wolnym państwem, niezależnym i samostanowiącym, ale mimo wszystko nie popierałbym nikogo, kto będzie ułatwiał spuszczanie NAM bomb na głowy, w imię jego nienawiści do aktualnie nas okupujących.