Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przedwczesne pogłoski o zgonie PSL

(38)
Pożegnanie z Waldemarem Pawlakiem i z jego stronnictwem trwa od lat, a po ostatnich wyborach prezydenckich miał być już tylko piękny, nostalgiczny pogrzeb. Wybory samorządowe zmieniły kondukt w orszak weselny. Też przedwcześnie.
  • 2010-12-10 08:10 | mz

Doskonała diagnoza

Tak wyglądają układy w PSL. Tam się elektorat buduje lokalnie. Stanowiskami, przywilejami, łapówkami. Świetnie działa zasada:rodzina i znajomi królika.
    Mam znajomego działacza PSL. Ale to odszczepieniec! Wszyscy się dziwią, że wpływowy a nie załatwia interesów i pracy dla rodziny! To rzadkość. Polska gminno-powiatowa, nie tylko w gestii PSL to układy, kliki, utrzymujące się od dziesięcioleci! Opowiadała mi znajoma z podwarszawskiego Karczewa (jeden z bastionów PSL).Prawie 30 lat temu sprowadziła się tam, wyszła za mąż. Po dzień dzisiejszy dla miejscowych jest obca. Siła PSL na wsi hamuje tam wiele reform. Utrzymuje się skansen, którym jest łatwiej rządzić. Zresztą są to często rządy pozorne, faktycznie skupiają się one w rekach miejscowego proboszcza! Skuteczność PSL widać na Mazowszu. Samorząd wojewódzki doprowadzony jest do bankructwa. Ale koalicja PO-PSL znowu uzyskała poparcie wyborców. Chyba że tego bankrutującego biznesu nikt nie chce brać w ajencję..
  • 2010-12-10 08:16 | Helmut

Re:Przedwczesne pogłoski o zgonie PSL

gdy inni z hukiem rozpychaja sie przy "politycznym" stole, wybierajac wielkie kawaly wladzy, Pawlak i PSL-owskie towarzystwo zbieraja okruszki, ktore czynia ich mocnymii ustawionymi! Rodzinna firma PSL dba o swoich, by im krzywda nie stala sie!
  • 2010-12-10 12:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

Korupcjogenna ustawa zasadnicza ukształtowała teatr polityki.Na scenie to ciągle bohaterowie przedstawienia wyreżyserowanego przez prezydenta "Bolka" klasyki "nocna zmiana".
  • 2010-12-10 13:46 | Kolega królika

Jako żywo: sprzątaczka w szkole obawia się, że jak przyjdzie nowy burmistrz, to zmieni się dyrektor szkoły, który może mieć własnych kandydatów na jej posadę. Do tego dochodzi rodzina sprzątaczki.

Polska demokracja to jak Białoruś Łukaszenki, dawnego dyrektora PGR-u. Wybory samorządowe pokazały raz jeszcze, co to jest nepotyzm wiejski i siła OSP!
  • 2010-12-10 13:47 | Kolega królika

Mieeetek, znowu nie wziąłeś tabletek? Zlituj się chłopie!
  • 2010-12-10 13:58 | Sławomir Osiński

Podaj,proszę, korupcjogenne paragrafy naszej Konstytucji.
  • 2010-12-10 14:01 | Sławomir Osiński

Ostatnio czytałem,że Mazowieckie pod wodzą marszałka Struzika,najsłabiej wykorzystywało fundusze unijne.
    Ponownie marszałkiem województwa zstał pan Adam Struzik z PSL.
  • 2010-12-10 14:03 | Mieczysław S.Kazimierzak

Korupcjogenność ustawy zasadniczej to fakt,który ma swoje korzenie co zaczyna być dobrze rozumiane.Patologię widać na każdym kroku w domu, szkole,pracy i od tego rzeczywiście może głowa rozboleć.Ale jakoś sobie radzę,dziękuję za życzliwą radę.Nie umiera we mnie nadzieja,że będzie inna klasyka partyjnego teatru polityki.
  • 2010-12-10 14:12 | Sławomir Osiński

Ale ja prosiłem o przytoczenie konkretnych,korupcjogennych paragrafów.
  • 2010-12-10 14:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

Ordynacja wyborcza w pierwszej kolejności.W konsekwencji odziera wyborcę z odpowiedzialności za wybór.
  • 2010-12-10 15:05 | Sławomir Osiński

"Odarcie"wyborcy z odpowiedzialności za wybór nazywasz czynnikiem korupcjogennym?.Jakie jeszcze paragrafy?
  • 2010-12-10 16:11 | simon the mighty

PSL zrobi wszystko by się utrzymać u władzy, ta partia nie ma skrupułów.Pawlak kiedyś powiedział, że rolnik ciężko pracuje dlatego ma KRUS oraz nie płaci podatków jak reszta.
    Dlatego przed wyborami PSL razem z PIS-em będzie straszyło wieś reformą KRUS-u. I tym ,że platforma będzie chciała opodatkować rolników.Nie ważne, że sytuacja na wsi się zmieniła, rolnik zarabia całkiem, nieźle, nie płaci normalnej stawki podatkowej, nie zatrudnia legalnie pracowników, dostaje dopłaty do wszystkiego co wyprodukuje, nie ważne czy znajdzie się na to nabywca albo czy zwykłego konsumenta stać na to .
  • 2010-12-10 16:13 | simon the mighty

Wszyscy będziemy płacili ze swoich podatków, składek ubezpieczeniowych za to,że PSL będzie u władzy po następnych wyborach.Ktoś musi płacić podatki by, rolnicy nie musieli, ktoś musi płacić większe składki ubezpieczeniowe by rolnicy mieli swój KRUS.
    PSL wmówi swoim wyborcom,że im się to należy,że to jest sprawiedliwe. PSL będzie miało daleko gdzieś,czy to jest sprawiedliwe, dobre dla gospodarki, jakiegoś śmiesznego budżetu
    Ważne, że zmobilizuje wieś.
  • 2010-12-10 16:44 | wsiowy

Niestety, PSL konserwuje anachroniczna strukturę polskiej wsi, chociaż niektórzy jej politycy, z powodzeniem stosują nowoczesne środki audiowizualne jak internet, w swojej kampanii wyborczej. Niestety, pasują one do PSL, jak pięść do nosa, gdyż,polska prowincja, głównie konserwatywnemu z natury rzeczy kościołowi katolickiemu, jak i rzeczonemu PSL, zawdzięcza w dużej mierze swoją "przaśność". A może PSL,jak powiada, w jednym odcinków, Jaś Fasola(Czarna żmija - Wielka Rzepa i polityka), PSL znakomicie wyczuwa nastroje społeczne i trafia w ich zapotrzebowanie - zwłaszcza na polskiej prowincji, gdzie jeszcze utrzymuje się kult prymitywnych seriali telewizyjnych i muzyki disco-polo...? Nie trzeba się tłumaczyć Balcerowiczem, bo się go zawsze krytykowało,włącznie z całym dorobkiem ekonomicznego liberalizmu, ale gdy można skorzystać, to warto się pod niego, podczepić......
    Są gminy wiejskie gdzie większość rolników głosowało przeciwko akcesji do UE, ale ich liderzy, głównie z PSL, czerpią całymi garściami z dotacji i subwencji unijnych, pogłębiając, hipokryzję,nieczytelność i cwaniactwo w polskiej polityce.
    Dlatego, wróżę długie istnienie PSL, biorąc po uwagę, całokształt polskich cech narodowych, włącznie z umiejętnością dostosowania się polskich chłopów do każdej sytuacji, bo jak to powiedział mi jeden z rolników:"polski chłop ma kilka skór", których używa w zależności od sytuacji.
  • 2010-12-10 18:51 | zaba z paryza

moze, jedna rada bedzie kadencja wojtow, burmistrzow, prezydentow. Ale kto na to sie zgodzi?
  • 2010-12-11 07:06 | episod

Przezorny zawsze ubezpieczony

PREZESIE, ubezpiecz na wszelki wypadek, lewy półdupek i prawy pośladek!

"Znaszli ten kraj, gdzie kartofla dojrzewa?".
  • 2010-12-11 07:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tak,bo wyborca przypadkowo dowiaduje się o korupcji politycznej,a póżniej przechodzi do porządku dziennego jak już wystąpiła.
    Zaczynam od wyborcy,bo nie ma takiej świadomości jakie są tego póżniejsze opłakane konsekwencje.
    Obywatel z otwartą przyłbicą nie może stawić czoła czy to rodzącej się,czy też funkcjonującej patologii.
    USA,można powiedzieć państwo,wzorzec nowożytnego systemu demokratycznego też nie było wolne od korupcji.W znacznym stopniu została ograniczona dzięki osłonie prawnej dla "świszczących gwizdków".
    Był projekt społeczny konstytucji,ale przepadł.Musiałbym wrócić aby porównać szczegóły.
    W moim pojęciu rzeczą najważniejszą to ordynacja wyborcza i świadomość Obywateli.
    Jeżeli chodzi o świadomość to w skali mikro najlepiej jest opisać na przykładzie spółdzielni mieszkaniowych po przekształceniach własnościowych,gdzie nie można uzyskać status osoby pokrzywdzonej
    przy występującym zorganizowanym działaniu statutowych organów spółdzielni przy udziale nawet Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Mieszkaniowej RP w Warszawie.Chodzi o dostosowanie do ustaw o spółdzielczości mieszkaniowej i rachunkowości z uwzględnieniem NIERUCHOMOŚCI jako podmiotu.I tu nie można przeforsować ordynacji JEDNOMANDATOWYCH NIERUCHOMOŚCI WYBORCZYCH,które ograniczyć mogą powstanie towarzystwa wzajemnej adoracji.
    Opisać mogę jak na straconej pozycji wobec układu państwowo-samorządowego może stać Obywatel zabiegający o rozwój z uwzględnieniem obiegu wód opadowych i roztopowych aby ograniczyć skutki maksymalnych wezbrań.
    Z autopsji mogę powiedzieć,jak tym problemom kibicują bohaterowie teatru partyjniackiej polityki,bo imiennie nie mogę się zwrócić do tego,którego wybierałem.
  • 2010-12-11 07:56 | Lesman

Całkiem niedawno, rok a może dwa lata temu, PSL z wielką pompą otwierało w wiejskich gminach, pod skrzydłami OSP, tzw kawiarenki internetowe. Kasa na prestiżowe przedsięwzięcie płynęła drzwiami i oknami. Po niespełna roku zauważyłem, że "kawiarenki" po kolei znikają z okolicznych gmin. Na pytanie co się stało z drogim sprzętem komputerowym i audiowizualnym znajomy działacz PSL odparł lakonicznie: "Przeszedł na zieloną stronę MOCY" ;)
  • 2010-12-11 11:37 | Sławomir Osiński

Nie przytoczyłeś przykładów korupcjogennych paragrafów Konstytucji.
    W tym co napisałeś,dostrzegam raczej złe konsekwencje nieprecyzyjnie napisanych i uchwalonych USTAW,co nie oznacza,że nasza Konstytucja nie wymaga w pewnych aspektach zmian.

pozdrawiam
  • 2010-12-11 12:07 | justyna

A co powiedzieć mogą autorzy o PO? Czy tutaj nie ma obstawiania swoimi stanowisk w miastach? Jak kupuje się głosy różnych grup interesu - spółdzielni mieszkaniowych, organizacji społecznych etc. W Warszawie też nie ma Wersalu, tylko jakoś nikt tego nie zauważa. Radni warszawscy na potęgę zatrudniają swoich krewnych w biurach miejskich spółek, urzędach. Różnica pomiędzy PSL i PO jest tylko taka, że PSL nie stara się tego jakoś ukrywać, a PO okłamuje nas wszystkich, bo z jednej strony np. chce zawieszenia finansowania partii z budżetu, a z drugiej strony czerpie z niego pełnymi garściami - wg dzisiejszej wypowiedzi Palikota, ma już 75 mln zł. To jest niewyobrażalna kasa. Oczywiście z hasłem - z dala od polityki....
  • 2010-12-11 12:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

Konstytucja nie powinna zawierać ordynacji wyborczej.
    Jakość uchwalanych ustaw jest tego konsekwencją.
    Wnioski indywidualne do Trybunału Konstytucyjnego wymagają kosztownego zaangażowania kancelarii prawnych.
    Z doświadczenia wiem jakie są korowody związane nie tylko z brakiem precyzji,ale i sprzeczności w uchwalanych ustawach.Mężowie stanu od kreowania i uchwalania nie chcą podejmować dialogu,lub tego nie potrafią.
    Zatem jaka jakość wybieranych z namaszczenia partyjnego?!
    Nie można zapominać,że diabeł tkwi w szczegółach,skarżący się na patologię otrzymuje ostatecznie odpowiedż z miejsca gdzie ta patologia jest wykreowana!!!!!!!
  • 2010-12-11 12:58 | Kolega królika

Żeby ten kraj jeszcze kiedyś jako tako funkcjonował należałoby go wydzierżawić jakiemuś innemu sprawnemu państwu i oddać w zarządzanie na jakiś okres. Dopiero po wygaśnięciu dzierżawy można by przejąć z powrotem gospodarzenie krajem. Pamiętajmy, że to sami Polacy stworzyli groteskowy system administracyjny, urząd prezydenta z 700 osobową armią pracowników, jeden z największych parlamentów na świecie, etc., etc.
  • 2010-12-11 13:25 | Kolega królika

Czyli cały kraj kręci lody? To straszne!
  • 2010-12-11 14:03 | Mieczysław S.Kazimierzak

Zatem konkurs na dzierżawcę!!!,a póżniej referendum????
  • 2010-12-11 14:13 | Sławomir Osiński

Do Justyny.

"Radni warszawscy na potęgę zatrudniają swoich krewnych w biurach miejskich spółek, urzędach".Bardzo proszę o nazwiska,wtedy będziemy mogli "poznęcać" się nad tymi cwaniaczkami.Ale,jak znam życie,tych nazwisk od Ciebie nie otrzymam,co dowiedzie,że powtarzasz plotki.Nie pozwól,żebym się mylił.
  • 2010-12-11 14:15 | Mieczysław S.Kazimierzak

Dlatego walka z "walką z korupcją".Ma rację prezes PiS,ale niestety scentralizowaną receptę na walkę z korupcją.
  • 2010-12-11 16:19 | Mieczysław S.Kazimierzak

Chyba w tym miejscu nie godzi się na operowanie nazwiskami.Mogę tylko uszczegółowić instytucjonalnie,to :
    -Starosta Średzki
    -Burmistrz w Środzie Śl
    -Zgodnie z nadrzędnością administracja od Wojewody Dolnośląskiego do ministerstw infrastruktury i środowiska.
    nad czym parasol ochrony roztoczyła prokuratura w Środzie Śl.i Wrocław Krzyki.
    -Spółdzielnia Mieszkaniowa WOJEWODZIANKA we Wrocławiu
    -Związek Rewizyjny SM RP w Warszawie.
    Nad brakiem poszanowania praw własności w zakresie obiegu wody parasol rozpostarła prokuratura i sąd w Środzie Śl.
    Natomiast parasol ochronny nad brakiem poszanowania prawa własności po przekształceniu własnościowym w s-ni mieszkaniowej rozpostarła prokuratura i sąd Wrocław Krzyki.
    Z problemami systemowymi na tle patologii w obiegu wody do wrocławskich partii,w tym również do PSL,bez zainteresowania występowałem pisząc listy Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.
  • 2010-12-11 16:47 | Sławomir Osiński

achaaa....
  • 2010-12-11 22:04 | Monika

"Własność" w dzisiejszych czasach straciła swoje merytoryczne znaczenie, ale nie ta , należąca do osób z klanu stworzonego przez Urzędy Gmin i Starostwa.
    Oni dzierżą pieczę nad własnością, i szanują tylko to, co do nich osobiście należy.To dotyczy nie tylko Ślaska, Wrocławia, Warszawy, ale całej Polski.
    Pozostała część niezrzeszonych musi sobie radzić sama , lub tracić swoją własność.Mieszkam w Rawie Mazowieckiej mam tu swoje małe gospodarstwo które prowadzę wraz z mężem . Moja własność , na skutek ewidentnej działalności Starostwa ,staje się bezużyteczna w sensie zamieszkiwania, oraz działalności gospodarczej. Poprzez wybudowanie kurnika na sąsiedniej działce na 30 tys. sztuk drobiu rzeźnego w odległości 20m od moich zabudowań , mojego podwórka, mojego sadu.Sąsiad swoją działalnością będzie wkraczał na moją posiadłość, trując mnie amoniakiem, grzybami i pleśniami, częstował fetorem, umilając czas hałasem z wentylatorów. Sprawa jest w toku postępowania administracyjnego , jednak budowa kurnika dobiega końca. Starosta przed czasem wydał definitywną zgodę na budowę kurnika. Jak można ufać urzędnikom, mówić o prawie i poszanowaniu własności?""
  • 2010-12-12 11:50 | JamesB

Cały artykuł wg mojej opinii jest dość tendencyjny, nie wniósł nic nowego do powszechnie znanej opinii nt PSL, tj. że PSL jest partią obrotowa, że załatwia posady swoim itd. Niestety ja osobiście nie rozumiem takiego postawienia sprawy tylko i wyłącznie w odniesieniu do jednej partii. Czy to znaczy ze PO czy PIS tak gdzie sprawuje władze to nie obsadza swoimi ludźmi stanowisk?! Przecież to naturalna kolej rzeczy. Tam gdzie rządzi PO tam wsadza swoich ludzi na kierowników, naczelników czy dyrektorów różnych agencji, departamentów itd. Przecież żadna partia nie mogła by sprawować władzy nie posiadając własnej kadry u sterów władzy na najniższym czy najwyższym szczeblu...Divide et impera, mówi stare powiedzenie. PO bardzo by chciała mieć takie wpływy jak to pięknie zostało nazwane "Polsce powiatowej"..tego jak mniemam każda z partii zazdrości PSL.
    A ludzie faktycznie głosują "po sąsiedzku". Lepiej oddać głos na osobę którą znam od lat, które ufam, która pomoże mi załatwić pewną sprawę jak będzie potrzeba. Nie ma się co dziwić. W wyborach samorządowych PSL mialo sprawdzonych kandydatów, znanych lokalnym społecznościom. W odróżnieniu do PO czy PIS, gdzie znalazło się wielu spadochroniarzy rozmaitych maści, poprzednio kandydujących z Samoobrony, LPR, itd. A ludzie to wyczuwają, jak próbuje się im sprzedać z kryształowego ekranu jedno, fajny wizerunek Premiera, a we własnej gminie zamiast tego wizerunku mają do wyboru jakiś mierny sort kandydatów...niestety w gminie czy powiecie tacy kandydaci na dobrym wizerunku medialnym Tuska czy ogólnym PO nie pojadą za daleko...No i to w efekcie uwydatniły nam wybory samorządowe.
    Drugim zwycięzcą wyborów samorządowcze są lokalne komitety, wokół których również zebrali się ludzie znaczący w małych społecznościach lokalnych. Podobnie jak PSL, tacy ludzie choć nie związani z żadną z partii, są znani i szanowani. Dlatego częstokroć uzyskiwali bardzo dobre wyniki wyborcze.
  • 2010-12-12 12:18 | tkw

do 2010-12-10 14:12 | Sławomir Osiński

proszę bardzo - zgodnie z Konstytucją ważne są decyzje wydane na podstawie ustawy niezgodnej z Konstytucją! Stwierdzenie przez TK niekonstytucyjności ustawy ani nie anuluje automatycznie tego, co na jej podstawie zrobiono a i daje jeszcze średnio rok na dalsze szaleństwa.

pozdrawiam
  • 2010-12-12 12:23 | tkw

do 2010-12-10 15:05 | Sławomir Osiński

Niejaka Renata Beger sfałszowała listy poparcia przed wyborami do Sejmu. Właściwie nie miała prawa być nawet kandydatką na posła, o samym posłowaniu nie wspominając. Ale wyszło to na jaw jak już była posłem - i mandatu nie straciła. To nawet pospolitemu złodziejowi jak złapią to przede wszystkim łup zabierają. Ale nie posłowi.

A jakie masz możliwości wymuszania by człowiek, na którego głosowałeś robił to co obiecywał ? Możesz odwołać posła choćby w referendum ?

pozdrawiam
  • 2010-12-12 17:35 | Sławomir Osiński

Bardzo idealistyczne podejście.Znasz przykłady z państw UE ,żeby można było odwołać taką R.Beger?.Dla mnie,tego rodzaju osoba(nie istotne,że była Prezesowi na rękę),jest obojętna.To jest argument,do wprowadzenia zmiany w ordynacji wyborczej.

pozdrawiam.
  • 2010-12-12 17:35 | Sławomir Osiński

Bardzo idealistyczne podejście.Znasz przykłady z państw UE ,żeby można było odwołać taką R.Beger?.Dla mnie,tego rodzaju osoba(nie istotne,że była Prezesowi na rękę),jest obojętna.To jest argument,do wprowadzenia zmiany w ordynacji wyborczej.

pozdrawiam.
  • 2010-12-13 08:29 | Mieczysław S.Kazimierzak

Z tego też powodu JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE mają głęboki sens tak przy wyborach samorządowych jak i parlamentarnych.Zmusi to partie do pracy organicznej z poszerzeniem ich działalności o demokratyczne,a nie wodzowskie struktury obejmujące terytorium całej Polski.
    Siłą rzeczy powstaną dwa konkurujące ze sobą ugrupowania silne mądrością swoich frakcji,odporne na wyskokowe tworzenie nowych ugrupowań partyjnych.
    Aby tworzyć programy,czy to lokalne,czy centralne,stanowić prawa trzeba mieć poczucie jednego zbiorowego obowiązku,prawa dostępu do informacji i szacunku do PRAWDY przy wykorzystywaniu tej informacji.
    To podstawa,że przy wykładni prawa nie będzie można powszechnie stosować sztuczek.
  • 2010-12-13 10:10 | tkw

do 2010-12-12 17:35 | Sławomir Osiński

1. co to znaczy "idealistyczne" - znaczy głupie ? A może mądre tylko mało realne Twoim zdaniem ? Historia zna wiele rzeczy, które ludziom wydawały się mało realne a teraz są jak najbardziej realne.

2. to że w innych krajach też posłowie zabezpieczyli się przed możliwością rozliczania ich z obietnic przedwyborczych nie znaczy, że tak jest słusznie. Znaczy to na pewno, że w tzw. "demokracji" działają pewne durne mechanizmy niezależne od kraju implementacji. Wniosek jest taki, że należy zakwestionować mechanizmy tzw. "demokracji" a nie ograniczać się do tego, co się dzieje w Polsce.

3. jeśli uznajesz to za argument do zmiany ordynacji wyborczej to czy to oznacza, że zgadzasz się, iż brak możliwości rozliczania jest poważną wadą ?

pozdrawiam
  • 2010-12-13 11:53 | Sławomir Osiński

"W tym temacie",idealistyczne rozumiem jako mało realne,trudne do wprowadzenia.Brak możliwości rozliczania,jest wadą,a tkz."rozliczenie"przy wyborczej urnie jest, przy obecnej ordynacji, śmiesznością.
    Za krok("malutki) w dobrym kierunku uznaję wprowadzenie okręgów jednomandatowych w gminach do 40 tyś.mieszkańców w ordynacji samorządowej(w ostatnich wyborach było do 20 tyś).

pozdrawiam
  • 2011-10-06 13:02 | nati

Zapraszam do zapoznania się z programem wyborczym p. Marii Wróbel z PSL (okręg 37)
    http://mariawrobel.pl/ .
    Między innymi stabilizacja zatrudnienia, proporcjonalny wzrost rent i emerytur,
    modernizacja opieki zdrowotnej, wsparcie osób starszych oraz rozwiązanie problemu
    bezrobocia, szczególnie wśród absolwentów szkół wyższych.