Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niezwykła porażka Obamy

(2)
2010-12-13 21:11 | tkw
Właśnie usłyszałem w radio, że sąd Wirginii w USA uznał za niezgodną z konstytucją reformę zdrowotną Obamy a w szczególności przymus ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak dla mnie jest to niezwykle interesująca informacja:
1. w mentalności europejskiej, w tym Polskiej, obowiązek ubezpieczenia jest oczywisty. Dla Amerykanów nie, widać, że to inna cywilizacja, chyba przywiązują większą wagę do wolności jednostki

2. ciekawe, że o niezgodności z konstytucją orzeka sąd stanowy a nie najwyższy. Aż szkoda, że polskie sądy powszechne nie mają takiego uprawnienia.

Warto się przyjrzeć niektórym mechanizmom amerykańskim, wyglądają na niegłupie.
 • 2010-12-13 21:24 | Kolega królika

  Re:Niezwykła porażka Obamy

  Virginia judge strikes down health-care reform law.

  The Associated Press, December 13, 2010

  A federal judge rejected a key provision of the Obama administration's health care law as unconstitutional Monday, ruling the government cannot require people to buy insurance, in a dispute that both sides agree will ultimately be decided by the U.S. Supreme Court.


  Do wiosny daleko. Masz coś o domowych metodach kiszenia ogórków albo o wypieku chleba? Może na tym się coś wyznajesz ...