Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

To jest ważne a nie ...

(3)
2010-12-14 15:55 | tkw
za onet.pl:
"
3,6 mld zł na tyle można w 2010 roku szacować koszty wynagrodzeń nowych pracowników administracji publicznej (sektor rządowy i samorządowy), obrony narodowej i sektora obowiązkowych ubezpieczeń społecznych (ZUS, KRUS) zatrudnionych w okresie od początku 2008 do połowy 2010 roku.

Na początku 2008 roku przeciętne zatrudnienie w tych sekcjach wynosiło 571 tys. osób, ale już w połowie 2010 roku, czyli 2,5 roku później, wzrosło do 632 tys. osób, czyli o 60 tys. (o 10,5%).

W połowie 2010 r. przeciętne wynagrodzenie brutto w tej sekcji gospodarki wynosiło 4246 zł. Oznacza to, że dodatkowy koszt wynagrodzeń 60 tys. nowych pracowników w całym 2010 roku wyniesie ok. 3,6 mld zł. W praktyce obciążenia finansów publicznych z tego tytułu będą jeszcze większe, bo oprócz kosztów wynagrodzeń trzeba jeszcze doliczyć koszty związane z utworzeniem dodatkowych miejsc pracy (np. koszty powierzchni i sprzętów biurowych).

Źródło: GUS, "Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w IV kwartale 2007 r.", "Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w I półroczu 2010 r.", GUS.

"
TKW: to jest ważna informacja. Tak wygląda tanie państwo w wydaniu PO.

Z expose Tuska:
"
Chciałbym, abyśmy wrócili do idei prostej, nie wymagającej żadnych nakładów, idei, która jest oczywista i dlatego nikt w Polsce nie rozumie dlaczego nie jest realizowana. Idei władzy skromnej, pozbawionej zbędnych przywilejów, idei taniego państwa.
"