Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O obrotach wokół Kopernika

(4)
Patron otwartego w Warszawie Centrum Nauki, Mikołaj Kopernik, długo wahał się z wydaniem swego słynnego dzieła, ustalającego nowy porządek Wszechświata. Przekonał go dopiero pewien przybysz do Fromborka, a doszło do tego w dość niezwykłych okolicznościach.
 • 2010-12-15 14:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  O Obrotach wokół Kopernika.

  Mikołaj Kopernik zreformował patrzenie na układ planetarny z gwiazdą Słońce.Kto zreformuje wiarę światopoglądową,że kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą się wykluczać,aby prawdziwie stosować się do odkrywanych praw stworzenia i natury?
 • 2010-12-19 17:32 | Grace

  Re:O obrotach wokół Kopernika

  Szkoda, że w Polsce tak słabo rozpowszechnia się wiedzę o Koperniku i innych polskich uczonych. Może byłoby mniej kretyńskich wpisów na blogach?
 • 2011-03-06 18:30 | serowik

  Cios dla "prawdziwych" Polakow

  Wielki Polak Kopernik nie bylby wielkim, gdyby nie Niemiec i do tego, o zgrozo, homoseksualista. A po za tym opisana historia dowodzi ostatecznie, ze Kopernik byl Polakiem. Do dzisiaj tak zostalo, ze pewnosc siebie Polaka
  jest odwrotnie proporcjonalna do jego inteligencji i madrosci i potrzebny jest Niemiec, ktory sie na tym bezblednie pozna. To moze tlumaczyc, ze w Polsce znakomicie funkcjonuje mnostwo zagranicznych firm, i cudzoziemcy chwala bezgranicznie swoich polskich pracownikow. Dla ludu polskiego (niektorzy sa juz profesorami zwyczajnymi) ciagle najmadrzejsza jest najblizsza rodzina, dalej koledzy szkolni albo rodacy z tej samej wioski. A jezeli ktos sie z poza tego grona wybija, to jest spryciarzem, cwaniakiem itd., w domysle, zawarl kontrakt z diablem, dlatego patriotycznym obowiazkiem jest obrzucic jego i jego przodkow blotem, wyslac CBA,CBS i NIK, zeby te zwiazki z szatanem wykryli. Polak Kopernik o tym wiedzial i ukrywal swoj rozum. Smutne, jeszcze dzisiaj inteligetny Polak ist gut beraten, przejsc rechtzeitig na druga strone ulicy, kiedy na przeciwko maszeruje rozbisurmaniony cham. Zbyt duzo inteligentnych Polakow nie wybrali w kolejnych wyborach polscy wyborcy.
 • 2012-01-07 21:15 | SLONZOK

  Re:O obrotach wokół Kopernika

  Retyk, Gnapheus, Rhode, ..... - same "polskie" nazwiska. Tak jak i Koppernigk. :)