Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nieważne jak kto głosuje

(1)
2010-12-19 22:57 | tkw
Wiele osób uważa, że demokracja to idealne rozwiązanie.

Iran - wybory demokratyczne odbyły się, a jakże. Nie sfałszowane, niech Allach broni ...

Białoruś - opozycyjni kandydaci ciężko pobici przez OMON, sondaże niezależne wskazują przegraną Łukaszenki, dane oficjalne powoli zbliżają się do pamiętnych 99,9% (no może ciut mniej, ale wynik musi być miażdżący - stawiam, że Łukaszenka dostanie nie ponad 50% głosujących tylko ponad 50% uprawnionych. Żeby nikt nie "bałaknął").

W Niemczech po wygranych wyborach w 1933 r. Hitler ogłosił, że były to ostatnie wybory na najbliższe 1000 lat. Trochę się pomylił, ale 12 lat faktycznie.

W Ameryce Południowej armia co jakiś czas unieważnia wybory, jeśli wynik był
"zły". To samo zdarza się w Azji.

Na Kubie jest "demokracja socjalistyczna" - niektórym forowiczom pewnie łza się w oku zakręci na tę nazwę ... (w PRL był taki dowcip - czym się różni demokracja od demokracji socjalistycznej. Odpowiedź - mniej więcej tym samym co krzesło od krzesła elektrycznego. Bliższych wyjaśnień udziela najbliższy posterunek MO).

W Korei Północnej też jest demokracja, w demokratycznych wyborach nowym władcą został już trzeci z rodziny Kimów.

Stalin mawiał "nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy".

"Demokracje wzorcowe" - Europa (w tym Polska), USA, Kanada, Australia itd. - demokratycznie wybrana władza narobiła takiego g... że kilka następnych pokoleń będzie płakać.

Chiny rozwijają się najszybciej.

W demokratycznej Rosji Politkowska zabita, Chodorkowski siedzi.

NIECH ŻYJE DEMOKRACJA ! Jak najkrócej.