Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies czyli kot

(18)
Polacy ostatnio zbierają się tłumnie na peronach dworców kolejowych i stoją tam bezczynnie całymi godzinami.
 • 2010-12-20 17:53 | Calpe

  ODROBINĘ POLOTU!

  Brudziński dławiony nienawiścią do Rzeczpospolitej nie powiedział kilku ważnych rzeczy:
  • Jego partia jest niekompetentna
  • Partia rządząca jest skuteczna i niezastąpiona
  • Przywódca jego własnej partii jest człowiekiem godnym pogardy, a natomiast szef partii rządzącej jest wybitnym przywódcą politycznym
  • Elektorat Brudzińskiego to ciemnota ze wsi oraz głębokiej prowincji, a wyborcy partii rządzącej to ludzie „młodzi i wykształceni z dużych miast”
  • Prezydent, „który gdzieś tam poleci” był prostakiem od siedmiu boleści, w odróżnieniu od charyzmatycznego Prezydenta Komorowskiego
  • Pani Olejnik jest chodzącym uosobieniem dobroci, obiektywizmu i życzliwości wobec polityków inaczej myślących, a on Brudziński jest zwykłym gburem i chamem

  Panu Tymowi, niezależnemu publicyście, życzę zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i odrobinę polotu!
 • 2010-12-20 21:21 | wojtek

  Re:Pies czyli kot

  Tak oto właśnie wygląda "demokratyczny" rozwój wschodu!!!! I czegóż my walczącej o demokracje Białorusi życzymy???!!!! Chyba tego samego co mamy,w końcu w kilku łatwiej się dogadać!!! A naród??? Na wschodzie nigdy się nie liczył!!!
 • 2010-12-20 21:34 | disoprivan

  Re:Pies czyli kot

  szanowny panie gospodarzu, czy nie zaluje pan, ze w swoim czasie, nie podziekowal pan umilowanej ojczyznie z jej ludem pracujacym i nie wybral normalnosci? jest pan wrazliwym czlowiekiem- jak pan moze budzic sie i zasypiac w tym domu wariatow?
 • 2010-12-21 15:02 | atsamo

  Re:Pies czyli kot

  Skomentowałbym to wszystko tak: kot czyli pies im mordę lizał. Zaimek 'im' jest dość pojemny treściowo i wszyscy razem, a także z osobna, wiemy jakie rzeczowniki/osobniki zastępuje.
 • 2010-12-21 19:25 | peefco

  Zuch

  Wspaniale Pan wykolowal tego Brudzinskiego Panie Stanislawie. Chlop tak sie nameczyl, psujac w Poznaniu lokomotywe, a Pan mimo wszystko dotarl do Warszawy na czas.
  Od dluzszego czasu czytuje Panskie felietony z zapartym tchem.
 • 2010-12-22 00:34 | Spioch

  Re:ODROBINĘ POLOTU!

  Droga(i) pani(e) Calpe.

  Zapluty i podniecający się własną tyradą Joachim Brudziński nie powiedział wielu rzeczy, które szanujący sie polityk Prawa i Sprawiedliwości zazwyczaj recytuje w polskojęzycznych mediach (patrz: ciężka harówka posła Błaszczaka w niedzielnym Radio ZET). Ale i tak wszystkich przebił operetkowy Prezes Jarosław Kaczyński, który najpierw podparł własną imaginację autorytetem Premiera Rządu Jej Królewskiej Mości, a potem przypomniał sobie, że osiem miesięcy temu odprowadził na Wawel niewłaściwego nieboszczyka. To jest dopiero polot!

  W poszukiwaniu rzetelnych, obiektywnych publicystów proponuję udać się na łamy Rzepy, Naszego Dziennika i Gazety Polskiej, że o toruńskim radyjku nie wspomnę.

  Panu Tymowi również życzę Wesołych i Zdrowych!!!
 • 2010-12-22 11:52 | Calpe

  WHO IS KRZAKLEWSKI?

  Weźmy za przykład wiekopomne reformy AWS. Zaglądam do encyklopedii i widzę rząd Premiera Buzka (chciałoby się napisać Tuska) oraz Premiera Balcerowicza. Pytam się - who is Krzaklewski? Dlaczego on nie przeszedł do Brukseli, czemu go nie ma w Platformie? Gdzie jest ten dyktator? Jak funkcjonuje polska demokracja, jeżeli w latach 1997 - 2001 krajem, autorkratycznie rządzi "Krzaklewski", potem zapada się pod ziemię pozostawiając na scenie swoich pomagierów. @Spioch weź napisz coś o tym!
 • 2010-12-23 01:15 | Spioch

  Re: WHO IS KRZAKLEWSKI?

  A pewnie, że napiszę.

  Otóż Marian Krzaklewski (ksywa "Piękny Marian"), będąc szefem NSZZ Solidarność (w wyborach pokonał "twórcę Solidarności" Lecha Kaczyńskiego), przyjął pod swoje opiekuńcze skrzydła większość prawicowych nieudaczników, którzy niesławnie przerżnęli wybory parlamentarne w 1993 roku, w tym: Porozumienie Centrum (zwane "PiCzka"). Tak narodziła się AWueS. Nieudacznicy, po uzyskaniu w Sejmie 201 mandatów, nadal się żarli powodując rozpad tej inicjatywy.

  Poza "czterema reformami", wiekopomną porażką Pięknego Mariana było mianowanie na stanowisko Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego RP drugorzędnego działacza partyjno-państwowego Lecha Kaczyńskiego. Minister-prokurator znany był ze skłonności do bezpardonowego wsadzania do aresztu wszystkich podejrzanych, czym zaskarbił sobie zaufanie łatwowiernego społeczeństwa. I tak ruszyła lawina. Powstała nowa partia Prawo i Sprawiedliwość (a jakże!), która wypromowała ministra-prokuratora na posadę Prezydenta Warszawy. Minister-prokurator, już jako prezydent miasta, nadal zajmował się donoszeniem do prokuratury, co spowodowało paraliż Stolicy. Ciąg dalszy wszyscy już pamiętamy.

  Tak więc Marian Krzaklewski jest dobroczyńcą PiSu i braci Kaczyńskich. To dzięki niemu z nicości wybili się na wyżyny.

  A już zupełnie poważnie. Z premedytacją lub przez przypadek Krzaklewski zafundował nam bałagan, który z niemałym trudem usiłujemy wyprostować. Marian, gdzie ty miałeś oczy i rozum?????
 • 2010-12-24 09:32 | Calpe

  uwaga na palmę

  Istnieje takie niebezpieczeństwo, że wszystko może się z jednym kojarzyć. I tak na przykład są tacy, co to za obecny bałagan na kolei obarczają braci Kaczyńskich. Wolałbym, aby to była tylko zwykła propaganda, bo my mamy w Warszawie Rondo Charles'a de Gaulle'a , a na nim STOI dzieło sztuki i ono może mieć wiele skojarzeń. Życzę @Spiochowi, aby to był tylko seks, bo gdyby to był jednak Kaczyński, to będzie powód do zmartwień i nie chodzi to tylko o orientację seksualną
 • 2010-12-24 22:10 | idiota

  stary ubek

  nie pisz czleku bo nie potrafisz, jakie pismo takie pismaki ,ktos czyta ten belkot? skladam zyczenia swiateczne z data 17 pazdziernika
 • 2010-12-28 09:54 | Calpe

  SALCESON

  W jednym trzeba się ze @Spiochem zgodzić „Przez przypadek Krzaklewski zafundował nam bałagan, który z niemałym trudem usiłujemy wyprostować.” Chłopak znikąd postawił na głowie porządek polityczny w kraju, w którym siedem lat wcześniej ustalono jak ma wyglądać ład demokratyczny. Zasady ogrywania ludzi są dziecinnie proste – na boisko wychodzi zawsze ten sam skład, ale co 4 lata przywdziewa inne koszulki. O tych „trudach” mówił szerzej gen. Czempiński w kontekście rozmów z Donaldem Tuskiem i Andrzejem Olechowskim „Nie było łatwo im wytłumaczyć, ze mogą nadać nowy impet na scenie politycznej” w rozmowie z Niezależną.pl 07.07.2009. Tak, było cholernie ciężko! Aby jednak udało się to wyprostować - gen. Dukaczewski mógł otworzyć butelkę szampana.
  A kiedy przydarzy się sytuacja nadzwyczajna, zawsze można liczyć na towarzyszy radzieckich, których procedury płk. Klich w zeznaniach przed sejmową Komisją Infrastruktury opisał w szczerych żołnierskich słowach następująco
  • do Smoleńska wezwał mnie gen. Aleksiej Morozow, wiceprzewodniczący MAK, który wybrał mnie na polskiego akredytowanego do badania katastrofy smoleńskiej
  • Władimir Putin i Anodina zdecydowali, według jakich przepisów będą badane okoliczności i przyczyny katastrofy oraz zaakceptowali moją kandydaturę
  Ludzie dociekliwi powinni wiedzieć, że wszystko się rozegrało „W połowie drogi (pomiędzy Garwolinem i Warszawą, nie wiemy czy jechał autem czy też koleją calpe) dostałem telefon od pana Aleksieja Morozowa, to jest obecnie przewodniczący Komisji Federacji Rosyjskiej, zastępca pani Anodiny - szefowej Mieżnonarodnej Awiacionnej Komisji... Komitetu, to znaczy Międzynarodowego Komitetu Lotniczego [chodzi o Międzypaństwowy Komitet Lotniczy w Moskwie skupiający państwa byłego ZSRR.” 28.12.2010 Nasz Dziennik, „Bankructwo teorii Edmunda Klicha” i nie tylko – salceson!
 • 2010-12-30 10:26 | leniuch102

  Podejrzewałem, że to wina Krzaklewskiego

  bo przecież nie Grabarczyka.
  Krzaklewski musiał być w zmowie z PiS-em, za którego kadencji pkp jakoś tam jeździła.
  Dopiero teraz krzaklewski z brudzińskim przebili woskowe lokomotywy szpilkami, żeby do reszty pogrążyć Platformę.
 • 2010-12-30 18:53 | misiek

  Re:Pies czyli kot

  Ale dym z tymi wagonami. Prawdziwa zadyma. Jakby zamiast "Prusa", bo ja wiem np. " Hotdog and Filemon" podłączyli, to może było by śmieszniej trochę (pomimo ogólnego braku śmieszności i energii). Swoją drogą, "Pociąg" to jeden z moich ulubionych starszych filmów. Poważnie. Ludzie mają różne ulubione filmy. Felieton- fajny goła prawda na mrozie.
  Generalnie latem to się lepiej podróżuje koleją,są lepsze widoki i nie tylko.Najlepiej wtedy być w rozjazdach czyli praca pełną parą. Tak jak kiedyś spalinówka dawała czadu.
  Kiedyś się stało w kolejce po salceson, teraz się stoi z salcesonem, czyż to nie chichot historii?!
  Pomyślnego Nowego Roku Panie Tym.
 • 2011-01-02 12:41 | atsamo

  Re:Pies czyli kot

  @ misiek

  "Generalnie latem to się lepiej podróżuje koleją,są lepsze widoki i nie tylko."

  Podobają mi się przysłówki: generalnie, latem, lepiej, nie tylko. Szczególnie ten ostatni.
 • 2011-01-05 20:31 | bumbos

  krzaklewski winien

  Zgadzam się z satyrykiem Tymem.
  Ja tak od razu się domyśliłem, ze to Krzaklewski rozkład jazdy PKP układał i stąd ten bałagan!!!!.
  a na marginesie muszę przyznać,że funkcja satyryka rządowego to nie jest łatwy kawałek chleba. Ile się człowiek musiał nagimnastykować z tym felietonem aby nikogo z nam miłościwi panujących nie tknąć.
 • 2011-01-05 22:45 | bumbos

  krzaklewski winien

  Zgadzam się z satyrykiem Tymem.
  Ja tak od razu się domyśliłem, ze to Krzaklewski rozkład jazdy PKP układał i stąd ten bałagan!!!!.
  a na marginesie muszę przyznać,że funkcja satyryka rządowego to nie jest łatwy kawałek chleba. Ile się człowiek musiał nagimnastykować z tym felietonem aby nikogo z nam miłościwi panujących nie tknąć.
 • 2011-01-08 15:58 | Wojciech K.Borkowski

  Re: reminiscencje po polskiej zimie 2011

  Piosenka : reminiscencje po polskiej zimie 2011

  Nie ziewaj patrząc w telewizor
  tylko łopatę w garście złap
  i śnieg sprzed domu rano usuń
  poczujesz jak krew w żyłach gra
  potem idź pieszo do roboty
  bo śnieg wciąż leży na ulicy
  a urzędnicy mają święto
  oni na ciebie chcą wciąż liczyć
  gdy Etos w tobie się obudzi
  z domu burmistrza śnieg odrzucisz
  to się poczujesz jeszcze zdrowszy
  i tę piosenkę znów zanucisz

  Ref : Sto lat przed Polską jest radości
  które nam dała transformacja
  sto zim lodówką przyjemności
  w pociągach które stoją w zaspach
  sto wiosen jest jak sto powodzi
  pełne na wałach polityków
  a sto jesieni z rentą, z ZUS-u
  czasem refleksji bojowników

  Nie ziewaj patrząc w telewizor
  idź pozamiataj na peronach
  dworce to Polski wizytówka
  tam bezrobotny z nudów kona
  burmistrz się wstydzi za graffiti
  więc się otrząśnij przestań ziewać
  i szoruj domy w twej dzielnicy
  by twój polityk mógł je sprzedać
  oni sprzedali to co mieli
  lecz długi rosną na potęgę
  więc się sam bracie opodatkuj
  i śpiewaj z nami tę piosenkę

  Ref: Sto lat przed Polską jest radości
  które nam dała transformacja
  sto zim lodówką przyjemności
  w pociągach które stoją w zaspach
  sto wiosen jest jak sto powodzi
  pełne na wałach polityków
  a sto jesieni z rentą, z ZUS-u
  czasem refleksji bojowników

  www.wojciechborkowski.com


 • 2011-01-11 20:26 | hubi1984

  Re:Pies czyli kot

  W jednej kwestii nie mogę się zgodzić z p.Tymem, bowiem salceson przy -9 C tez jest do kitu bo jest twardy czyli można by stwierdzić że w stanie zmarzliny nie nadając się do jedzenia jest popsuty :)