Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

To się nazywa kradzież

(2)
2010-12-22 10:22 | tkw
Za onet.pl;
"
Ostre cięcia kwot przekazywanych funduszom emerytalnym zaleca premierowi Rada Gospodarcza. Składki zamiast do II filaru trafią do ZUS. Poprawi to sytuację budżetu, ale w przyszłości może zabraknąć pieniędzy na emerytury - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Do OFE nie będzie już trafiać 7,3 procent naszych pensji. Składka zmaleje do 3, a nawet 2 procent. Reszta gotówki trafi do ZUS. Taka jest ostateczna propozycja kierowanej przez Jana Krzysztofa Bieleckiego Rady Gospodarczej przy premierze, która wczoraj trafiła na biurko Donalda Tuska. Na pewno poprą ją ministrowie pracy i finansów. Dzięki zmianom budżet zyska kilkanaście miliardów złotych rocznie.

Co przewiduje propozycja rady opracowana po kilkunastu miesiącach sporów o OFE? Składka do funduszy emerytalnych będzie zredukowana na stałe; do funduszy trafi 2 - 3 procent naszych pensji; gotówka, która nie trafi do OFE, zostanie w ZUS.

To nie wszystko. Rząd rozważa wprowadzenie ulg w PIT dla osób wpłacających dodatkowe pieniądze do OFE. Byłyby odliczane na przykład od podstawy podatkowania. Jednak ze względu na sytuację w finansach publicznych gabinetowi Donalda Tuska się spieszy. Może ogłosić decyzję dotyczącą losu OFE jeszcze w tym tygodniu lub najpóźniej zaraz po świętach.
"
TKW: wśród normalnych ludzi nazywa się to KRADZIEŻ.
  • 2010-12-24 16:18 | camel

    Re:To się nazywa kradzież

    Oczywiście, że to jest kradzież, ale skąd zdziwienie? Rząd musi kraść, bo ma na utrzymaniu miliony uprzywilejowanych. Razem jest ich (tych milionów) prawie trzydzieści. Rząd kradnie w ich imieniu i na ich potrzeby. Polacy niby pracują dużo, ale prawie nic nie wytwarzają, bo większość pracuje na stanowiskach niewypracowujących realnego dochodu: budżetówka, rolnictwo, dotowane galęzie przemysłu. Następna armia ludzi nic nie robi. I tylko coraz mniej liczni tzw "mali przedsiębiorcy" utrzymują cały ten bałagan. Oni nie mają sposobów na unikanie podatków jak wielki biznes, nie mają ulg i oni jedyni wytwarzają RELNY dochód. Więc jak 37 milionowy naród ma się utrzymać z pracy ok. pięciu milionów ludzi? I to jest grupa naprawdę okradana - ci przedsiębiorcy i ich pracownicy. Reszta dużo wrzeszczy, ale de facto korzysta.