Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

(7)
2010-12-26 16:46 | dziadek 2
http://www.youtube.com/watch?v=Q1uwuqTJotU&feature=related.
Wiec nie ma się dziwić postawie imć szanownego Kolegi królika.
 • 2010-12-28 06:32 | camel

  Re:A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

  Chodzi ci o humor i brak zadęcia? To faktycznie zdrowsza atmosfera od tej w ostatnim dwudziestoleciu: zero humoru, same msze, pomniki, krew, złość i konflikty. Masz jakiś pomysł dlaczego nasze społeczeństwo tak szybko pogrąża się w mrokach średniowiecza? Sądząc po wpisach pod artykułami poruszającymi kwestie praw homoseksualistów, praw kobiet itp. obecnie jesteśmy na poziomie moralnym i intelektualnym krajów arabskich i szybko suniemy w dół. Jaki poziom jest docelowy dla katolików? Piękne czasy stosów czy coś bardziej masowego?
 • 2010-12-28 17:33 | dziadek 2

  Re:A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

  Homoseksualizm u obojga płci, należy leczyć jak każdą chorobę, z tym że tu należy zachować godność człowieka. Nie wolno im odbierać godności człowieczej ale nie można pozwalać na nie naturalne zachowania i prawa jak śluby czy wychowywania dzieci. Homo seksualizm jest chorobą udowadniającą nam że tak faktycznie staramy wykorzystać pierwiastki atomu, latamy w kosmos, zagłębiamy się w głęboki Ocean. A tak to my sami siebie nie znamy, homoseksualizm nie jest pozytywną przemianą ewolucyjną człowieka, z tego powodu jak nie którzy głoszą i chcą by takich kastrować. Mają prawo do praw takich jak wszyscy ludzie i obywatele danego kraju, lecz nie mogą domagać się praw przeciwnych naturze.
  Co do ludzi pełniących posługę kapłańską w świecie chrześcijańskim należy aby same społeczeństwo nie dawało się otumaniać że ksiądz to też człowiek i ma prawo do wad. Taka osoba powinna świecić, dawać przykład pozytywny a nie negatywny. I to sami ludzie wyznawcy religii chrześcijańskiej powinni piętnować negatywne postawy swych kapłanów. Inaczej kościół chrześcijański wcześniej czy później upadnie. I co nam pozostanie buddyzm? czy islam?.
  Już jest upadek świata polityki zaczęła się era świata prywaty politycznej internacjonalnej, do jakiej dążyli komuniści oraz świat wielkiej finansjery i biznesu. Znieść granice zwalczyć przynależność narodową, uzależnić ekonomicznie i gospodarczo narody. I niby było by dobrze gdyby nie to że to dąży nie po to by poprawić los wszystkich narodów ale aby je zniewolić i utrzymywać w biedzie.
 • 2010-12-28 22:59 | bolec

  Re:A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

  - Zmierzamy we właściwym kierunku, by przezwyciężyć dramat tego skandalu - powiedział o kościelnej reakcji na problem nadużyć seksualnych ze strony duchownych rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi. Według hierarchy papież Benedykt XVI zrobił wiele, by przezwyciężyć dramat pedofilii w Kościele katolickim.

  - Kończący się rok był dla Kościoła katolickiego ciężki, gdyż naznaczył go skandal pedofilii - ocenił dziś rzecznik Watykanu. Ks. Federico Lombardi wyraził równocześnie nadzieję, że z wielkiej pedofilskiej afery w szeregach duchownych w wielu krajach narodzi się impuls do "głębokiej odnowy" Kościoła.

  Dokonując bilansu 2010 roku ksiądz Lombardi powiedział w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego, że sięgający nawet kilku dekad problem nadużyć seksualnych ze strony księży, np. w Irlandii i USA, ujawnił się także "z całą mocą" w innych krajach właśnie w tym roku.

 • 2010-12-29 06:24 | camel

  Re:A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

  Cóż, teraz ty decydujesz co jest naturalne a co nienaturalne i co będziesz leczył a co nie? Nazwanie ślubów czy wychowywania dzieci "nienaturalnymi zachowaniami" wynika, jak wierzę, tylko z niezborności myśli? Nie widzę nic przeciwnego naturze w tym, że para homoseksualistów, mając takie możliwości, da utrzymanie i wychowanie jakiemuś opuszczonemu przez rodziców (zgodnie z ich pijacką naturą) dziecku. Chyba lepiej to dla dziecka, niż życie w murach bezdusznej instytucji, która przygotowuje je do bezdomności i bezrobocia? Poczytaj statystyki, co się w Polsce dzieje z wychowankami domów dziecka. Co jest "przeciwko naturze" tego ani ty ani ja nie wiemy. Jeszcze niedawno "przeciwko naturze" było latanie czegokolwiek cięższego od powietrza a chwilę wcześniej "przeciwko naturze" była prawie cała medycyna.

  Po upadku kościoła chrześcijańskiego nie pozostanie nam nic innego jak zmądrzeć i przestać wierzyć w bajki i słuchać oszustów w sutannach. Przyznam, że trudno mi pojąć, jak w obecnych czasach ktokolwiek może być tak ciemny, że autentycznie wierzy w bajeczki kościoła. To zaprawdę jest wielka tajemnica wiary. Hosanna!

  Co złego widzisz w zniesieniu granic? Kto zniewala narody i utrzymuje w biedzie i po co? Po co wielkim korporacjom masy zniewolonych żebraków? Kto wtedy wykupi te miliony Toyot i plazm? Widzę aktywne przeciwdziałanie edukacji i bogaceniu się tylko w Polsce. Wiadomo, że osoba wyedukowana i dobrze radząca sobie ekonomicznie przestaje słuchać księży. Księża też to wiedzą i z wielką determinacją przeciwdziałają niekorzystnej dla nich edukacji. Podobne zjawiska mają miejsce w świecie islamu. I nigdzie indziej. Więc proszę nie generalizuj patologii dotykającej krajów ogłupiałych religijnie i nie projektuj tych spostrzeżeń na resztę świata, bo to nieprawda.
 • 2010-12-29 11:22 | bolec

  Re:A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

  Kapłan powinien unikać chciwości i powstrzymywać się od prowadzenia wszelkiego rodzaju handlu - pisze w liście księży archidiecezji przemyskiej abp Józef Michalik.

  List od abp. Michalika księża otrzymali jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Mogli w nim przeczytać m.in. że kapłan powinien "prowadzić czysty i klarowny rachunek z ludźmi w sprawach finansowych" oraz o stanie duchowieństwa, że panuje w nim "duchowe ubóstwo współczesnego księdza polskiego, to wyzbycie się pewności siebie, tego rodzaju zarozumiałości, a może i pychy zawodowej, że moje metody posługiwania są słuszne i wystarczające".

  Michalik przestrzega przed "wyznaczeniem stawek za posługi duszpasterskie". Podkreśla, żeby kapłani zwracali szczególną uwagę na sytuację konkretnego parafianina, a składana przez niego ofiara "musi pozostać ofiarą, a nie taksą czy ceną za posługę".
 • 2010-12-30 17:04 | dziadek 2

  Re:A w takiej atmosferze dorastał Kolega królika

  Wychowaniem dzieci powinny zajmować się nie domy dziecka ani osoby patologiczne ani osoby o skłonnościach homoseksualnych. Powinno więcej powstać rodzinnych domów dziecka w których to znajduje się nie więcej jak do dziesięcioro wychowanków licząc w tym swoje.
  Co do tego czy homoseksualizm jest objawem normalnym czy też nie. O tuż mam pytanie czy odbywanie stosunków seksualnych u ssaków nie jest jedną i jedyną ostateczną formą zapłodnienia płci odmiennej?. A czy osoby o tej samej płci są zdolne do zapłodnienia jednej z nich?. Nie Jeśli określamy coś że jest coś zgodne z naturą to oznacza że jest to coś co sama natura stworzyła i wiemy w jakim celu. Ale i w naturze jak w każdym życiu zdarzają się wypadki że coś się rodzi ułomne. Tak w jest w całej przyrodzie że obok strzelistej zdrowej sosny rośnie chora karłowata sosna (nie chodzi o sosny w strefie zimnej i wysokogórskiej np. jak na Uralu). A wszelkie próby do zrównania praw homoseksualistów do praw zdrowych gatunków człowieka mija się z celem. I co najważniejsze takie postawy uderzają w samych homoseksualistów. Bo zamiast społeczeństwo spostrzegać ich jako ludzi rozumnych, zaczyna ich traktować jak coś co powinno się odsunąć delikatnie mówiąc. I nie wiem czy jest to normalne (u homoseksualistów tak) wkładać członka w odbyt i maczać a kale, fuj fuj, komuś ten kał zaszkodził).