Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Premier padł ofiara własnych kłamstw

(6)
2010-12-28 21:51 | marsellon
Tusk stał się ofiarą własnych kłamstw po 10 kwietnia o tym , jak świetnie Rosjanie prowadzą śledztwo , jacy są otwarci na współpracę , transparentni itd.
A przecież MAK i Rosjanie od samego początku “wiedzieli” , że za katastrofę smolenską odpowiadają wyłącznie Polacy .
Tusk nie oponował nawet wtedy , kiedy dla każdego w miarę inteligentnego człowieka było jasne , że Rosjanie nie prowadzą żadnego poważnego śledztwa ( anulowane zeznania kontrolerów , niszczenie wraku , niezabezpieczenie dowodów, błyskawiczne ścięcie drzew , itd. ) .
A teraz Tusk się obudził i jest w szoku , że MAK rzeczywiście w swoim raporcie całą winą obarczył Polaków .
Więc również tych , którzy odpowiadali za zorganizowanie i przygotowanie wizyty , organizację lotu , szkolenie pilotów , ochronę pasażerów i zabezpieczenie procedur awaryjnych .
Za te sprawy odpowiedzialni byli panowie Tusk , Sikorski , Klich , Arabski , Miller , Grabarczyk .
No i teraz taki klops : Rosjanie w ogóle nie przejęli się ociepleniem i nowym otwarciem , z którego tak dumny byl premier , prezydent i cały rząd . Potraktowali mieszkańców kraju priwislanskiego typowo , po wielkorusku
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
 • 2010-12-29 08:15 | dziadek 2

  Re:Premier padł ofiara własnych kłamstw

  Przecież to było do przewidzenia i było wiele głosów że Rosjanie nawet jeśli by maczali palce w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. to jeśli my Polacy nie weźmiemy w śledztwie udziału to Rosjanie zwalą na polską stronę. I co tak Tusk i Komorowski liczyli na Putina a on im pokazał gdzie ich miejsce i co o nich sądzi.
  Prawda jak oliwa zawsze sprawiedliwa i na wierz wypływa.
 • 2010-12-29 10:44 | Kolega królika

  Re:Premier padł ofiara własnych kłamstw

  Zawsze mnie zadziwia skąd się biorą takie PiS-matołki? Czy Wy tam w dawnym ruskim zaborze szkół ni emacie?
  Trzeba być wyjątkowym debilem, aby obciążać Rosjan jakąkolwiek odpowiedzialnością za ten wypadek. Odpowiedzialnym za to co się tam stało, od początku do końca, jest Prezes Tysiąclecia, który poprzez swego brata zmusił pilotów do samobójstwa. Załoga nie miała żadnych szans aby w takich warunkach wylądować. Czy o kiedyś dotrze do tych zakutych pisiorskich łbów?
 • 2010-12-29 18:31 | dziadek 2

  Re:Premier padł ofiara własnych kłamstw

  Kolego królika wpisz zamiast PiS skrót PO i jeszcze jedno masz świadków i dowody na to że pilot został zmuszony do lądowania wbrew nie korzystnym warunkom jakie wtenczas panowały. I jeszcze jedno może żołnierze Polscy w Iraku czy Afganistanie pod wpływem nacisku, rozkazu wykonują takie czynności grożące życiu. Ale normalnie pilot w takim lotnictwie on decyduje ostatecznie czy będzie lądował czy nie. I żadne naciski nie są w stanie wymusić lądowania tam gdzie sobie przełożony chce. Tylko idioci i tchórze ulegają naciskom, a podejrzewam że ci piloci do takich nie należeli. Raczej zdecydowali się lądować bo mieli odpowiednie zapewnienie z wierzy że informacje były zgodne z rzeczywistą sytuacją. A gdy zreflektowali się że informacje z wierzy są spóźnione w tej sytuacji wiedzieli że po mimo próby wzlotu samolotu i tak więcej niż pewne że się rozbiją. Jest zresztą wzmianka o tym że te słowa spokojnie wypowiedziane, zapisały się w czarnej skrzynce. Czemu słowa te były spokojne w miarę na sytuację, bo mieli nadzieję że po mimo że się rozbiją to skutki może nie będą tak tragiczne i wyjdą z tego cało. Ale niestety skończyło się to tragicznie.
  Kolego królika teza że piloci są zmuszani do lądowania wbrew warunkom, jest to tylko pół prawdy bo niech tylko pilot będzie miał przeczucie że nie da rady w życiu ci nie wyląduje nawet pod przymusem, nawet pod lufą broni palnej. Bo to skończy się hańbą nie tylko dla niego ale i dla jego całej rodziny na parę pokoleń.
  Trzeba mieć trochę wyobraźni, pilot pod jakąkolwiek groźbą wiedząc że i tak zginie to puści stery i powie proszę niech prowadzi samolot ten co chce na nim wymusić negatywne zachowanie. Przykład samoloty w USA 11 września.
  Najlepiej wskazać winnego pilota, niż wytężyć szare komórki i dojść po ciężkich trudach do prawdy nawet tej bolesnej.
 • 2010-12-29 19:10 | Kolega królika

  Re:Premier padł ofiara własnych kłamstw

  Zawsze mnie zadziwia skąd się biorą takie PiS-matołki? Czy Wy tam w dawnym ruskim zaborze szkół nie macie? Nie słyszeliście matołki o locie do Gruzji i jak później pieniacze i pałętacze z PISuaru chcieli się mścić na pilocie ... ręce opadają jak się czyta takie brednie!

  Ty Dieduszka powinieneś dostać odszkodowanie od państwa za karygodne braki w wykształceniu jakie odebrałeś albo jakąś rentę za niski IQ ... weź się w garść i zacznij myśleć!
 • 2010-12-30 18:06 | dziadek 2

  Re:Premier padł ofiara własnych kłamstw

  Jaśnie oświecony i wysoce wykształcony Kolego królika piszesz takie bzdety o których nie masz zielonego pojęcia. Uważasz się za guru i wszystko o wszystkim wiesz czyli wiesz o niczym. Co ty możesz powiedzieć o psychice ludzkiej, lub o konstrukcji lotniczej w tym temacie masz wiedzy poniżej zera.
  O reszcie nie wspomnę tak się uczepiłeś PiS-u a ja do niego nie należę ale przypinasz mi łątkę PiS-owską bo ci z tym łatwiej. Nie rozumiesz że ktoś ma odmienne zdanie od ciebie i że w niektórych tematach nie chodzi o politykę ale o rzeczową prawdę bez wtrącania w to polityki.
  Co ma polityka do zachowania się np. pilota w samolocie lub motorniczego w tramwaju?. Pan panie Kolego królika zacznij się leczyć bo nie potrafi pan rozgraniczyć polityki od spraw nie mających z polityką nic wspólnego.
  Co do odszkodowania to proponuję panu Koledze królika udanie się do ministra edukacji aby wypłaciło panu odszkodowanie. Choć podejrzewam że za swe wykształcenie Kolega królik zapłacił więcej niż ustawia przewidziała.