Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Praca

(2)
2010-12-30 19:18 | jvelzkeyek
PRACA

Praca najcenniejszym darem

Brak pracy życiowym koszmarem

W socjalizmie był przymus pracy.

O czym już zapomnieli rodacy.

Bezrobocie rodaków w demokracji nęka

Jest utrapieniem, o jej utratę każdy się lęka.

Można jej szukać u cudzoziemców,

Irlandczyków, Włochów i Niemców.

W kapitalizmie ,okresowo, krucho z pracą.

Na gastarbeiterach kapitaliści się bogacą.

Gdy zapełnią już swoje bankowe konta.

Robotników, pracowników stawiają po kątach,

po zasiłki dla bezrobotnych i do Caritasu,

I tak to się już dzieje od czasu do czasu.

Bezrobocie , jak gospodarka kołem się toczą.

Ty pracowniku jesteś tylko siłą roboczą.

Pracowniku! Nie sarkaj, nie narzekaj.

Jesteś bezrobotnym cierpliwie czekaj,

Aż nadejdzie czas koniunktury,

a będziesz wtedy zjadał same konfitury.
  • 2010-12-31 07:44 | dziadek 2

    Re:Praca

    Wierszyk fajny tylko z tym czekaniem to do D....y, że tak się wyrażę, czekać to znaczy mieć za co żyć. A co ma zrobić bezrobotny bez prawa do zasiłku i dostanie z MOPS-u średnio w zależności w jakiej części kraju żyje, 200 zł na miesiąc. A gdzie opłata za gaz, energię elektryczną, mieszkanie, opał na zimę, ubranie, środki czystości i higieny osobistej, opłaty za przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Do tego aby się przyjąć do pracy to w niektórych zawodach pożądane jest oświadczenie o nie karalności skromne dodatkowe 50 zł. A chcesz mieć choćby dorywczo pracę i zarobić choćby 100 lub 300 zł musisz mieć telefon i internet. Okazuje się i to z doświadczenia że te dwie rzeczy obecnie są jak najbardziej wskazane jeśli chce się szybko na czas zgłosić swą kandydaturę i mieć choćby 50% pewności że coś w miesiącu złapie. A taka impreza kosztuje średnio w zależności od usługodawcy od 80zł do 150zł internet+telefon, bez dodatków.