Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oligarchowie wracają do gry

(3)
Skarb Państwa, po latach przerwy, ogłosił przetarg na kilka wielkich prywatyzacji. Czy oznacza to triumfalny powrót Jana Kulczyka, Zygmunta Solorza-Żaka i Ryszarda Krauzego do interesów z politykami?
 • 2010-12-31 13:26 | Calpe

  BZDURA ROKU!

  Kiedy poważny tygodnik publikuje artykuł, a w nim zdanie "Rosyjskich oligarchów stworzył Borys Jelcyn w 1995 r." można zapytać, czy tygodnik jest poważny?
  Bo to przecież każde dziecko wie, że oligarchowie są ekspozyturą gospodarczą razwiedki*. A dowodem nie jest tylko fakt, że Pan Zygmunt Solorz-Żak, właśc. Zygmunt Krok, także Piotr Krok, Piotr Podgórski, najbogatszy Polak, miał w PRL-u dziewięć paszportów, które wyrobili mu komuniści.

  *Za Wikipedią „Razwiedka (z ros. разведка wywiad) – w Polsce potoczna nazwa nadana służbom specjalnym Federacji Rosyjskiej. Mianem tym nazywa się Służbę Wywiadu Zagranicznego Rosji (SVR), Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB), wywiad i kontrwywiad wojskowy GRU. W publicystyce (m.in. u Stanisława Michalkiewicza i publicystów związanych z tygodnikiem Najwyższy CZAS!) spotykane jest także rozciągnięcie tej nazwy na służby specjalne PRL, podległe operacyjnie służbom radzieckim (ze szczególnym uwzględnieniem ich kontynuatorki WSI).”

 • 2011-01-17 15:56 | kola

  Re:Oligarchowie wracają do gry

  "Koncerny, manipulując stowarzyszeniem chorych, chcą zmusić Ministerstwo Zdrowia do wpisania na listę refundacyjną ich specyfików, kilka razy droższych. Odbyłoby się to kosztem polskiego Biotonu i… budżetu." Przez nie wpisywanie tych leków na listę ref. jesteśmy jedynym krajem w EU, który nie refunduje leków najlepiej stabilizujących glukozę we krwi! Bo liczy się polski biznes polskiego oligarchy! A nie zdrowie pacjentów!
 • 2011-01-19 16:35 | alba

  Re:Oligarchowie wracają do gry

  Gdybyż to była prawda, że refundacja analogów insuliny długodziałającej zagraża interesom Biotonu, to jeszcze jakoś można by zrozumieć ten cytat, ale tak wcale nie jest! Bioton NIGDY takiej insuliny nie miał w ofercie, więc jeśli cokolwiek mu zagraża, to obecne na rynku porównywalne insuliny Novo Nordisk, które akurat refundowane są.Zero w tym logiki, a na dodatek pokazuje jaki jest poziom argumentacji w opiniotwórczym tygodniku....