Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Taryfikator rządu

(1)
2011-01-03 18:18 | tkw
Kilka miesięcy temu wiadomo było, jakie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym. Ich uchwalenie przez sejm i podpisanie przez prezydenta było tylko formalnością. Zmiana kodeksu wymaga zmiany taryfikatora mandatów za wykroczenia.

Od początku 2011 roku, stary taryfikator nie obowiązuje, nowego nie ma. Policja ma więc pełną dowolność w ustalaniu wysokości mandatu.

Warto sobie zadać pytanie, czemu nowego taryfikatora nie ma. Dla nawet średnio inteligentnego człowieka powinno być oczywiste, jak zmienić taryfikator:
a) wziąć stary
b) wziąć listę zmian w kodeksie
c) na podstawie zmian zmienić taryfikator

Ta robota powinna referentowi zająć 1 dzień pracy. A mimo to taryfikatora przez tyle miesięcy nie przygotowano. Czemu ? Ja widzę dwie możliwości:
a) rażąca niekompetencja urzędników, lenistwo i przekonanie, że „i tak włos nam z głowy nie spadnie”
b) celowe działanie, by przynajmniej przez jakiś czas dać możliwość policji nabrania łapówek, taki noworoczny „bonus” dla służby.

Kolej, drogi, OFE, podwyżka VAT, taryfikator, więcej kasy dla swoich,....

Fajny mamy rząd.