Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dominique Strauss-Kahn. Bankier z ludzką twarzą

(4)
Dyrektor generalny MFW pilotuje narodziny światowego rządu gospodarczego. Start w wyborach prezydenckich we Francji nie musi być dla niego awansem.
 • 2011-01-10 02:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Dominique Strauss-Kahn. Bankier z ludzką twarzą

  Czy bankier z ludzką twarzą odważy się zaprezentować obieg pieniądza per analogia do wykresu Sankey'a dla obiegu wody.W tym obiegu można wykazać patologiczne strumienie dla ich poprawy pod względem ilości i jakości ich zużycia?
 • 2011-01-25 10:21 | es

  rządzą nami przestępcy

  ludzie powiązani nieczystymi sprawami.
 • 2011-01-25 13:01 | KrzysztofMazur

  Re:Dominique Strauss-Kahn. Bankier z ludzką twarzą

  Bankier taki, bankier owaki. Przecież nie o charakter rozmaitych osób chodzi, ale system emisji pieniądza. Banki centralne nie powinny emitować żadnego pieniądza, żebyśmy nie zależeli od charakterów, zachcianek i politycznych gier rozmaitych osób.

  Jeżeli 'neoliberalna ortodoksja' ma polegać na pieniądzu fiducjarnym produkowanym w dowolnych ilościach w zależności od 'wyczucia' które może być 'keynesistowskie' albo jakieś tam inne, to ja dziękuję za taką 'ortodoksję'. Pan Keynes też był początkowo 'ortodoksyjnym' monetarystą. Potem minimalnie skorygował swoje stanowisko. Jeśli się raz odchodzi od stabilnego pieniądza do 'stabilnych cen' to już dalej nie ma znaczenia czy to keynesizm czy monetaryzm. Decydować będą w obu przypadkach polityczni nominaci w interesie bankowo-politycznej oligarchii.

  W obecnym stuleciu raczej prędzej niż później rządy różnych państw przestaną sobie nawzajem ufać i wtedy ten system padnie, bo pożyczka będzie wymagała prawdziwego zabezpieczenia (w złocie albo ropie), a nie deklaracji, że mamy fajnego bankiera, który ma wyczucie.
 • 2011-01-25 14:09 | KrzysztofMazur

  Re:Dominique Strauss-Kahn. Bankier z ludzką twarzą

  Emisja pustego pieniądza przez banki (centralne i prywatne wspólnie) prowadzi do konsumpcyjnej orgii i przejadania kapitału. Ta eksplozja konsumpcji wykrzywia strukturę popytu, podaży, produkcji i zatrudnienia. Gdy ludzie przestają bezsensownie konsumować i wtedy do akcji wkraczają ekonomiści-keynesiści (zdeklarowani przeciwnicy konsumpcjonizmu, co zabawne) i usiłują tą błędną i nadmierną konsumpcję utrzymać przez zastąpienia szaleństwa prywatnego szaleństwem państwowym. Keynesiści Hoover i Roosevelt zrobili największy kryzys w historii.