Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bliski kosmos bez tajemnic

(3)
Rozpoczyna się wzmożony atak na tajemnice planet, planetoid i komet. Czeka nas wysyp nowych odkryć?
 • 2011-01-18 10:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Bliski kosmos bez tajemnic.

  Można powiedzieć,że został już Wszechświat otwarty,a ten opisany badaniami kosmos to jego niewybrażalnie mała cząstka.
  Powstaje jednak pytanie jakie wartości do niego przeniesie ludzkość,bo to jest droga wyjścia z ewolucyjnych przemian naszej gwiazdy Słońce.
 • 2011-01-18 21:48 | Michał Różyczka

  Re:Bliski kosmos bez tajemnic

  @ Mieczysław S.Kazimierzak
  > Powstaje jednak pytanie jakie wartości do niego przeniesie > ludzkość,
  Zanim będziemy mogli przenieść do niego jakiekolwiek wartości, musimy zdać egzamin z umiejętności współżycia na planecie, na której -jak powiada Lem- wykuglaliśmy się z błota. Mam poważne wątpliwości, czy go zdamy.
 • 2011-01-19 10:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Bliski kosmos bez tajemnic

  W ramach DFN we Wrocławiu,popularyzującego wiedzę,miałem możliwość wysłuchania wykładu,który wzbudził duże zainteresowanie:KŁAMSTWO W PARADYGMACIE EWOLUCYJNYM.Zakończył się,jak póżniej przemyślałem,na pozór kontrowersyjnym wnioskiem,że KŁAMSTWO jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.
  Karl R.Popper w swojej historii systemów sprawowania władzy wykazał,że kończyły się eskalacją zbrodni i masowych mordów.Można w to wpisać transformację pobożnych kłamstw,z korzeniami rasizmu,w polityczne szulerstwo,a następnie polityczny bandytyzm.
  Gdzieś na horyzoncie jest ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH,który przez światłych ludzi jest uznany jako ten prawdziwie najważniejszy ze wszystkich stworzonych przez człowieka.Człowiek kreuje odkrywając prawa stworzenia i natury i niezależnie od wiary światopoglądowej można powiedzieć,że musi mieć w tym swój cel.
  Czy ten cel,poprzez ewolucję ludzkiego myślenia musi się realizować za sprawą kłamstwa jako czynnika dalszego rozwoju ???!!!
  Choćby i w dramatach KATYŃ I i KATYŃ II mamy świadectwo jak stan barbarzyństwa dziki i okrutny za Kajetanem Kożmianem przeszedł w ucywilizowany nieszczery,podstępny,chytry i nielitościwy.To dyktuje nie rozwój prawa lecz kontynuowanie sztuki prawnictwa,która pociąga za sobą pieniactwo i chyba staje się to nową dziedziną nauki,Pogrzebie ona honor odziedziczony w spadku po rycerskości.W tej sytuacji można być pesymistą co ludzkość przeniesie do otwartego już Wszechświata.Wszystko wskazuje,że wyższość szkoły biznesu nad szkołą ekonomii będzie premiować nadużywanie bezwzględnego prawa silniejszego z gwiezdnymi wojnami.