Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Duńczycy kontra TP SA

(1)
2011-01-18 21:22 | Kolega królika

Kolejny rozdział w walce duńskiej spółki DPTG z Telekomunikacja Polską. Duńczycy przed sądem w Wielkiej Brytanii wszczęli postępowanie egzekucyjne w sprawie odszkodowania za wspólnie budowany światłowód.

Umowa w sprawie położenia kabla podmorskiego negocjowana była jeszcze w latach 80. z przedsiębiorstwem Polska Poczta, Telegraf i Telefon oraz przedstawicielem Elektrimu. Na mocy tej umowy DPTG miała przez 15 lat pobierać opłatę w wysokości 14,8 proc. przychodu generowanego przez opłaty za korzystanie z podwodnego kabla. Kilka miesięcy po zawarciu umowy PPTiT przestał istnieć podzielony na Telekomunikację Polską i Pocztę Polską. Umowę z Duńczykami odziedziczyła TP SA, która zapłaciła im łącznie ok. 80 mln euro. Zdaniem DTGP to za mało, a roszczenie spółki na kwotę 270 mln euro uznał wiedeński arbitraż. Zasądzone odszkodowanie to jednak nie wszystko - to tylko kwota za lata 1994-2004. Kilka dni temu Duńczycy zażądali odszkodowania za kolejne lata - tym razem w wysokości 1,25 mld zł. Ostatnim krokiem jest wystąpienie do sądu w Wielkiej Brytanii.

Telekomunikacja Polska na razie nie zapłaciła pierwszej kwoty. Najpierw chce wyczerpać wszystkie dostępne środki prawne.