Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pytanie do forowiczów

(5)
2011-01-20 23:27 | tkw
Natknąłem się na pewną informację a że nie znam się na lotnictwie, więc może ktoś mi to wyjaśni.

Chodzi o system ILS. Ponoć umożliwia on AUTOMATYCZNE odejście od lądowania (odejście na drugi krąg). System ten ponoć był na lotnisku 7.04, gdy kapitan Protasiuk lądował z Tuskiem a nie było tego systemu 10.04, o czym Protasiuk zapewne nie wiedział. To by tłumaczyło, czemu Protasiuk odchodził na drugi krąg automatycznie a nie ręcznie i czemu samolot nie zareagował tylko się rozbił po kilkunastu sekundach.
 • 2011-01-21 06:40 | Kolega królika

  Re:Pytanie do forowiczów

  Czy zamierzasz zapisać się na kurs lotczika? Tam w tym pułku teraz sporo wakatów ... z drugiej strony, Kaczołap nawet nie ma prawa jazdy na traktor, a był chwilowo premierem :)

 • 2011-01-21 11:06 | Sławomir Osiński

  Re:Pytanie do forowiczów

  Nie słyszałem o tym ,że system ILS był zainstalowany na lotnisku w dniu 7.04.
  Z tego co mówił mi kolega,jest dość skomplikowany,i nie da się go tak ,ad hock,instalować i demontować.
  pozdrawiam
 • 2011-01-22 15:27 | tkw

  Re:Pytanie do forowiczów

  do 2011-01-21 11:06 | Sławomir Osiński

  Z kolei dziś znalazłem info, że to nie chodzi o system ILS tylko inny, i że ten drugi system był 7.04 na lotnisku w Smoleńsku ale dla samolotu Putina a nie dla samolotu Tuska (to ten sam samolot który rozbił się 10.04), bo polski samolot nie miał możliwości współdziałać z tym drugim systemem. Jeśli to prawda, to Protasiuk nie mógł korzystać z tego systemu ani 7.04 ani 10.4 i nie mógł być zaskoczony jego zdemontowaniem 10.4.

  Zauważ, że takie - wydawałoby się proste do jednoznacznego wyjaśnienia - kwestie nie są przez rząd prezentowane, pytanie dlaczego. Przynajmniej w kwestii systemów naprowadzania mielibyśmy jasność.
 • 2011-01-22 17:25 | Kolega królika

  Re:Pytanie do forowiczów

  ILS był czy nie było - to jest pytanie!

  A jaki wpływ miały magnesy ukryte w krzakach na lotnisku? Dlaczego transportowy IŁ rozpylił sztuczną mgłę? Kto podpiłował skrzydło Tu-154? Czemu nie zbadano wycieku oleju jeszcze na lotnisku w Warszawie? To są te pytania, na których odpowiedzi nikt nigdy nie znajdzie :)