Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pokaz "Mgły" w Sejmie

(3)
2011-01-21 06:03 | Kolega królika
PAP, 2011-01-20

Dziś kilkudziesięciu posłów obejrzało w Sejmie film "Mgła" opowiadający o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. O zorganizowanie takiej projekcji zwrócił się do marszałka Sejmu klub Prawa i Sprawiedliwości.

Film "Mgła" został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest "Gazeta Polska". Posłowie obejrzeli film w jednej z sal sejmowych.

Na projekcję przybyli m.in. b. minister spraw zagranicznych i szefowa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Anna Fotyga i urzędnik jego kancelarii Jacek Sasin. Obecni byli także m.in. szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, Jarosław Zieliński (PiS), Jolanta Szczypińska (PiS) oraz Eugeniusz Kłopotek (PSL). W projekcji wzięła także udział Joanna Lichocka.

Dokument opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta. W filmie występują Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski i Paweł Zołoteńki. Opowiadają m.in. o atmosferze wokół lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości do Katynia, o tym, w jaki sposób dowiedzieli się o katastrofie, co czuli obserwując tłumy żegnające ofiary przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, o wydarzeniach, które miały miejsce podczas pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.


Szkoda, że nie było Kaczołapa, ale pewnie musiał nakarmić kota ...