Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaczyński napisał list

(2)
2011-01-21 15:13 | Kolega królika

PAP, 2011-01-21

Kaczyński napisał list: Z wyborów wyszliśmy zwycięsko!

Jarosław Kaczyński napisał list do samorządowców PiS, którzy zdobyli mandat w ostatnich wyborach oraz do pozostałych kandydatów, którzy startowali w wyborach samorządowych z list jego partii. Ocenił, że mimo trudności, PiS wyszedł z tych wyborów zwycięsko. W liście znalazły się też sugestie, że głosowanie mogło być sfałszowane.


Kaczyński zwyciężył w wyborach dlatego, że zostały one sfałszowane? Co ten jegomość bierze? • 2011-01-21 16:03 | tkw

  Re:Kaczyński napisał list

  Wyniki wyborów samorządowych z 2010 roku:

  Do sejmików, rad powiatów, miast na prawach powiatów, gmin, dzielnic
  PO - 4443 co stanowi 9,49%
  PIS - 4111 co stanowi 8,78%

  Na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
  PO - 39
  PIS - 37


  TKW:
  1. Tych liczb nie uznałbym za klęskę PIS, bynajmniej.
  2. Zwycięstwo w wyborach odnosi nie ten, co uzyskał najwięcej głosów tylko ten, który jest w stanie sformować większość rządzącą. A chyba nie jest tak, że wszędzie większość sformowała PO.
  3. Prawdopodobnie za 9 miesięcy wybory do sejmu. Jak do tej pory przy urnie wyborczej okazywało się, że PIS nadrabiał do PO ok. 15% w stosunku do sondaży. Ostatnio sondaże "jakoś zamilkły", ale wczoraj znalazłem jeden. Pokazał, że na awanturze z raportami MAK PO straciła 8% a PIS zyskał 4%, sondaż wykazał że PIS jest zaledwie kilka punktów za PO. Jeśli jeszcze uwzględnić te 15%, to na jesieni ...